دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۳۹۷
5:15:13 - سه شنبه 22 مهر 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۸۸ درصد از مطالبات گندم‌کاران آذربایجان شرقی پرداخت شد
به گزارش کلیبر خبر، به نقل از  تسنیم، علی نیرومند در دومین جلسه ستاد ارزیابی و ارتقاء کیفیت آرد و نان آذربایجان‌شرقی، از پرداخت ۸۸ درصدی مطالبات گندم‌کاران استان خبر داد و اظهار داشت: امسال ۱۳۰ برابر نسبت به سال‌های گذشته افزایش خرید گندم داشته‌ایم و این مورد سبب تأخیر در پرداختی‌ها شد و به‌زودی […]

به گزارش کلیبر خبر، به نقل از  تسنیم، علی نیرومند در دومین جلسه ستاد ارزیابی و ارتقاء کیفیت آرد و نان آذربایجان‌شرقی، از پرداخت ۸۸ درصدی مطالبات گندم‌کاران استان خبر داد و اظهار داشت: امسال ۱۳۰ برابر نسبت به سال‌های گذشته افزایش خرید گندم داشته‌ایم و این مورد سبب تأخیر در پرداختی‌ها شد و به‌زودی مطالبات باقی‌مانده هم پرداخت می‌شود.
سرپرست شرکت غله منطقه ۸ کشور گفت: با تلاش و همت کشاورزان و خرید تضمینی که از طرف دولت صورت گرفت، نزدیک به ۱۳ ماه ذخیره گندم استان در انبارها موجود است و از بابت تهیه آرد در استان مشکلی وجود نخواهد داشت.
وی به حل مشکل سیلوهای خصوصی هم اشاره کرد و افزود: سیلوهای خصوصی چند سالی بود که ذخیره سازی مناسبی نداشتند و بدهی‌هایی هم به  بانک‌ها داشتند اما امسال با اقداماتی که صورت گرفت، وضعیت این سیلوها هم به شرایط مطلوب رسیده است.
احمد محمدزاده، معاون امور اقتصادی و بین الملل استاندار نیز در این جلسه، اظهار داشت: همه دستگاه‌ها و اتحادیه‌های صنفی آرد و نان در کنار بازرسی‌های تخصصی خود برای ارتقاء سطح بهداشت واحدها هم کمک کنند.
وی با اشاره به کم فروشی آرد و نان از سوی برخی از واحدهای نانوایی و کارخانه‌های آرد‌سازی گفت: کم فروشی یک جرم غیر قابل بخشش است که در دین اسلام هم شدیداً نفی شده است، اگر گزارشی در این باره به دست دستگاه‌های ذیربط برسد از طریق سازمان تعزیرات حکومتی به شدت با آن برخورد می‌کنیم.
محمدزاده افزود: با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای و با مشارکت واحدهای نانوایی، آموزش را به‌عنوان یک تکلیف ضروری و مهم قرار خواهیم داد و سعی می‌شود موانع آموزش هم برداشته شود تا نانوایان و کارکنان در واحدهای نانوایی از آموزش‌های لازم بهره‌مند شوند.
کریمی مسئول آرد نان معاونت غذا و داروی استان پیشنهاد استفاده از خمیر مایه به جای مواد غیرمجاز را ارائه داد و گفت: اختلاط مناسب گندم‌های خارجی با گندم‌های تولید داخل  به منظور اصلاح قوت خمیر هم می‌تواند به عنوان یک راهکار دیگر در افزایش کیفیت نان کمک کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

نرخ ارز و سکه