جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷
19:25:06 - یکشنبه 11 آبا 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یک قطعه کرکس سیاه برای نخستین بار در اهر رهاسازی شد
به گزارش کلیبر خبر؛ حسن جبلی پیما، در گفت‌وگو با خبرنگار اهروصال، با اشاره به رهاسازی کرکس سیاه در منطقه اهر، اظهار داشت: یک قطعه کرکس سیاه که یکی از پرندگان نایاب است، توسط دوستداران محیط‌زیست، جهت رهاسازی، به سازمان محیط‌زیست تحویل داده شد. وی تصریح کرد: کرکس سیاه با تعداد بسیار اندک در منطقه […]

به گزارش کلیبر خبر؛ حسن جبلی پیما، در گفت‌وگو با خبرنگار اهروصال، با اشاره به رهاسازی کرکس سیاه در منطقه اهر، اظهار داشت: یک قطعه کرکس سیاه که یکی از پرندگان نایاب است، توسط دوستداران محیط‌زیست، جهت رهاسازی، به سازمان محیط‌زیست تحویل داده شد.

وی تصریح کرد: کرکس سیاه با تعداد بسیار اندک در منطقه ارسباران، در کوهستان‌ها و دشت‌های دورافتاده و ورودی پرتگاه‌ها و صخره‌ها، زندگی می‌کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان اهر، با اشاره به اینکه این پرنده، برای نخستین بار به طبیعت کوهستانی و زیست‌گاه اصلی بازگردانده شد، افزود: کرکس سیاه بعد از تغذیه و تیمار، در منطقه گردشگری فندقلوی شهرستان اهر رهاسازی شد.

وی همچنین از رهاسازی یک قطعه شاه بوف در شهرستان اهر خبر داد و گفت: منطقه گردشگری و حفاظت‌شده شهرستان اهر زیستگاه برخی از پرندگان کمیاب و نادر بوده که امروز یک قطعه شاه بوف برای ادامه حیاط در مناطق جنگلی رهاسازی شده است.

جبلی پیما، در پایان از مردم خواست، تا با خودداری از شکار هرگونه پرنده و آسیب زدن به محیط‌زیست و در صورت مشاهده شکار غیرمجاز و لاشه‌های پرندگان، با شماره تلفن‌های ۱۸۱۲ و ۱۵۴۰، به مأموران سازمان حفاظت محیط‌زیست اطلاع دهند.

Aharvesal94080900008 Aharvesal94080900017

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

نرخ ارز و سکه