خانه / اسلایدر / صلاحیت نامزدهای متخلف انتخاباتی سلب می‌شود

صلاحیت نامزدهای متخلف انتخاباتی سلب می‌شود

به گزارش کلیبر خبر، سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: در مدت تبلیغات حتی تا زمان اخذ رای، اگر کسی تخلفی کند که بیانگر آن باشد شخص شرایط احراز را ندارد، آن تخلف بررسی و درباره داوطلب تصمیم گیری می‌شود.
وی تاکید کرد: اگر‌ تخلف داوطلب به نحوی باشد که به صلاحیت بررسی شده خدشه وارد شود، امکان بررسی مجدد صلاحیت وجود دارد.
ره‌پیک گفت‌: گزارش های متنوعی به شورای نگهبان ارجاع می‌شود که بعضی از آن‌ها موثر و قابل توجه در پرونده است؛ همچنین دستگاه‌های دیگری نیز مسائل را نظارت و رصد می‌کنند.
وی درباره آمار تخلفات انتخاباتی افزود: آمار دقیقی در حال حاضر ندارم، اما مواردی از تخلفات روشن است که در زمان مقرر به دست ما رسیده است وجود دارد.
سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات در بخش دیگری از سخنانش گفت: اگر بخواهیم تعداد داوطلبان تایید صلاحیت شده را با ثبت نام کنندگان مقایسه کنیم رقم قابل توجهی است.
سیامک ره‌پیک افزود: در دوره گذشته مجلس شورای اسلامی مجموع افرادی که برای انتخابات ثبت نام کرده بودند حدود ۵ هزار و ۳۰۰ نفر بودند ولی در این دوره با توجه به افزایش قابل توجه ثبت‌نام‌کنندگان حدود ۶ هزار و ۲۰۰ نفر تائید صلاحیت شدند.
وی گفت: حدود ۵ هزار و ۲۰۰ نفر نیز رد صلاحیت شدند و یا صلاحیت شان احراز نشد.
سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات همچنین افزود: حدود ۶۱۲ نفر نیز انصراف داده اند.
وی ادامه داد: با توجه به تعداد کرسی های مجلس، بیش از ۲۱ نفر برای هر کرسی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات در پایان درباره نامزدهای انتخابات خبرگان نیز گفت: با توجه به امکان نقل و انتقال داوطلبان، در تمام استان‌ها امکان رقابت برای نامزدهای مجلس خبرگان رهبری وجود دارد.

حتما ببینید

مراسم راهپیمایی۱۳ آبان در کلیبر برگزار شد

مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در کلیبر هم‌زمان با سایر شهرها صبح امروز(شنبه) از میدان لاله کلیبر آغاز شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.