خانه / اسلایدر / گلایه از وعده هایی که محقق نمی شوند

گلایه از وعده هایی که محقق نمی شوند

به گزارش کلیبر خبر، درج وانتشار خبری در روزهای اخیر با عنوان «نسل ۳ اینترنت پرسرعت در کلیبر راه‌اندازی می‌شود» به نقل از هاشم پور، رئیس مخابرات شهرستان کلیبر در پایگاه تحلیلی خبری سئحراما، مارا برآن داشت تا پاسخ یک بی مهری چندین ساله ی اینترنتی را از رئیس تشکیلات ارتباطات وفن آوری شهرستان در قالب این یاد داشت پیگیری نماییم.

از آنجاییکه برخورداری وبهره مندی از امکانات ملی، براساس نص صریح قانون اساسی، حق مسلم وذاتی وقانونی هرشهروند ایرانیست وازسوی دیگر پاسخ گویی به مطالبات به حق این مردم، به ویژه نسل جوان وپویای جامعه از حقوق قانونی دیگری است که هرشهروندی اعم از روستایی، شهری وعشایری از آن برخوردار است، لذا باور وتحمل تبعیض در توزیع منابع وامکانات ملی وعمومی آنهم توسط نهاد های وابسته به دولت برای آنانی که مورد بی مهری واقع می شوند آسان نیست.

آنچه در این راستا مورد بحث ماست گله مندی قشرمحرومی از این آب وخاک است که قریب به چهارسال با وعده ی واهی وپوچ اداره مخابرات کلیبر در حالی طعم محرومیت از امکانات اینترنتی را چشیده اند، که همین مسئول با مصاحبه ی مذکور دوباره آب داغی برسراینها ریخت.

از نزدیک به چهار سال پیش جوانان وعلاقمندان روستایی در دهستان میشه پاره ازبخش مرکزی کلیبر، با در خواست های مکرر از جانب خود ویا مع الواسطه به طرق مختلف اعم از نماینده خود در مجلس، فرماندار ،بخشدار ودهیاری مربوطه تقاضاهای متعددی برای بهره مندی وبرخورداری از اینترنت را به مدیریت مخابرات کلیبر ارائه وپس از گذشت یک پروسه ی زمانی طولانی تنها جوابی که از رئیس این تشکیلات شنیده اند این بوده که: «دیگر امورات مربوط به ایجاد امکانات اینترنتی از حیطه ی اختیارات اداره مخابرات خارج شده است» وبا شانه خالی کردن از مسئولیت در برابر خواسته ی چندین ساله وبه حق این اهالی ، وبدون احساس مسئولیت قانونی واخلاقی دربرابر انتظار چندین ساله ی آنها وبار منفی وعده های تو خالی خود بار دیگر مانند توپ سرگردانی به گوشه ای دیگراز میدان وعده ها وآدرس ونشانی جدیدی آنها را حواله کرد.

حال با چند سوال از رئیس مخابرات وشما خوانندگان این مطلب به این مقوله خاتمه میدهم

  • آ درحالیکه تمامی روستاهای اطراف این روستا با فاصله ی سه تا پنج کیلومتری ازهم دارای اینترنت بوده وامکانات تنها دراین روستا به اتمام رسیده درحالیکه روستای مورد نظر، درمرکزیت منطقه با استعداد بالای گردشگری واقع شده این اوج اجحاف وتبعیض و بی مهری نمیتوان توصیف کرد؟

 

  • اگر اختیارات ایجاد ودایر کردن امکانات وزیر ساخت های اینترنت دوباره به اداره مخابرات محول شده چرا به درخواست های به حق وچندین ساله ی مردم پاسخ نمیدهید ؟

 

  • وجان کلام اینکه جناب آقای رئیس آیا این کدامین عدالت است که در روستایی که بقول خودتان یک کاربر دارد امکانات اینترنتی باشد ودر روستایی که بالای هفتاد متقاضی وجود داشته باشد، اقدامی در این راستا صورت نپذیرد ؟

 

در پایان امید واریم با کنار گذاشتن شهروند درجاتی ویا توصیه ای در توزیع امکانات ملی وعمومی با خط ومشی قانون وترجیح اولویت ها گام برداشته وسراغ آنانی که به ناحق موچب پایمالی حقوقشان شده ایم رفته وبا رافت اسلامی خدمات ارزشمند نظام را در سال همدلی وهمزبانی دولت وملت به آنان اهدا کنیم که قطعا اینان همان مردمی هستند که امام (ره) فرمودند : «که من یک موی این زاغه نشینان را به دنیای کاخ نشینان نمی دهم»

حتما ببینید

سایه شوم کسادی بر بازار کلیبر

در گذری که به بازار کلیبر داشتیم با چند تن از بازاریان هم کلام شدیم که اکثریت آنها از کسادی حاکم بر بازار ناراضی بودند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.