خانه / اسلایدر / فرماندار خداآفرین خواستار استقرار اداره‌ی آموزش و پرورش عشایر در این شهرستان شد

فرماندار خداآفرین خواستار استقرار اداره‌ی آموزش و پرورش عشایر در این شهرستان شد

به گزارش کلیبر خبر؛ امین امینیان در جمع معلمین خداآفرینی ضمن تأکید بر درخواست خود، خاطر نشان کرد: از ۴۵۰۰ دانش‌آموز آموزش و پرورش عشایری، ۳۵۰۰ دانش‌آموز، متعلق به مناطق عشایرنشین شهرستان خداآفرین است، اما این اداره در شهرستان کلیبر قرار دارد.

به گزارش سئحراما امینیان گفت: برای ارتقای شهرستان باید همه تلاش کنیم و به همین منظور باید ابتدا از آموزش و پرورش شروع کنیم.

بر اساس این گزارش؛ وی ارتقای سرمایه‌ی اجتماعی را جزو مؤلفه‌های شهرستان دانست و افزود: بزرگ‌ترین سرمایه؛ سرمایه‌ی اجتماعی است و اگر اعتماد، مشارکت عمومی و انسجام در شهرستان شکل نیابد، توسعه اتفاق نمی‌افتد.

فرماندار خداآفرین،با اعلام آمادگی کامل خود برای حل هر گونه مشکلات فرهنگیان، افزایش مشارکت مردم به ویژه مشارکت فرهنگیان در حوزه‌های مختلف شهرستان را خواستار شد.

امینیان با اشاره به این‌که در هزاره‌ی سوم، سرمایه‌ی انسانی بالاترین و با ارزش‌ترین سرمایه‌ی هر کشور تلقی می‌شود، گفت: افزایش ۳۰ درصدی بودجه‌ی آموزش و پرورش نشان دهنده‌ی توجه ویژه‌ی دولت به این وزارتخانه است.

وی خاطر نشان کرد: امروز معلم، عنصر اصلی آموزش و پرورش تلقی می‌شود و در صورتی که معلم به وظیفه‌ی خود به درستی عمل کند، جامعه در مسیر توسعه‌ی پایدار قرار گرفته و پویایی و نشاط خود را حفظ می کند.

امینیان همچنین از اختصاص یک میلیارد ریال اعتبار برای تعمیر و مقاوم‌سازی مدارس داخل محدوده از سوی منطقه‌ی آزاد ارس خبر داد و گفت: ۵ مدرسه نیز از سوی منطقه‌ی آزاد ارس هوشمند سازی شده و باید برای سرعت بخشیدن به هوشمند سازی مدارس شهرستان بیشتر تلاش شود.

حتما ببینید

هشتمین یادواره ۱۲۰۰ شهید منطقه ارسباران در ورزقان برگزار می‌شود

دومین جلسه ستاد هماهنگی یادواره شهدای منطقه ارسباران با حضور ائمه جمعه، فرمانداران، فرماندهان سپاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.