خانه / اسلایدر / جهاد کشاورزی در آغاز سال زراعی برای بیمه‌ی محصولات کشاورزی فراخوان بدهد

جهاد کشاورزی در آغاز سال زراعی برای بیمه‌ی محصولات کشاورزی فراخوان بدهد

به گزارش کلیبر خبر، فرماندار خداآفرین در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان با اشاره به خسارت سنگین بارش تگرگ به محصولات کشاورزی گفت: تسهیلات بانکی کم بهره علاوه بر پرداخت غرامت توسط صندوق بیمه‌ی کشاورزی، مهم‌ترین عامل برای جبران خسارت کشاورزان خسارت دیده است.

امین امینیان در این نشست با تأکید بر لزوم تدبیر برای کاهش مخاطرات و آسیب‌های ناشی از سیل و برخورد جدی با ساخت و ساز در مسیل‌ها، از اداره‌ی راه شهرسازی شهرستان خواست؛ هر چه سریع‌تر در خصوص بازگشایی مسیل‌ها و لایروبی پل‌هایی که مسدود شده است اقدام کنند.

وی افزود: سعی ما براین است که تلاش کنیم تا خسارت‌های وارده به حدأقل برسد چرا که مردمی که تمام زندگی‌شان همین مزارع و باغات بوده از بین رفته و انتظار دارند مسؤولین از نزدیک در جریان قرار گیرند و راهکارهایی برای حل مشکلات به وجود آمده ارایه دهند.

فرماندار خداآفرین همچنین از اداره‌ی جهاد کشاورزی شهرستان خواست، در آغاز فصل زراعی هر سال در مورد بیمه‌ی محصولات کشاورزی فراخوان و آگهی بدهد تا در موقع بروز حوادث این‌چنینی، کشاورزان با مشکل روبه‌رو نشوند.

در اثر بارش تگرک در بخش گرمادوز خداآفرین به ۲۳ واحد مسکونی با خسارت به مبلغ ۱۵ میلیون تومان، تخریب معابر ۱۵۰۰ متر به عرض ۶ متر، گندم آبی ۸۴۰ هکتار،۴۶۷ هکتار یونجه، ۱۱۸ هکتار برنج، ۵۰۳ هکتار پنبه و ۱۸۸ هکتار انواع باغات میوه – در مجموع ۲۱۸۶ هکتار از اراضی کشاورزی خداآفرین – بیش از هشتاد درصد با برآورد ریالی ۱۱۰ میلیارد ریال خسارت وارد شده است؛ ۵۳۰ هکتار اراضی زیر کشت پنبه زیر پوشش بیمه قرار دارد اما از ۸۴۰ هکتار مزارع گندم تنها ۲۰ درصد تحت پوشش بیمه هستند.

حتما ببینید

هشتمین یادواره ۱۲۰۰ شهید منطقه ارسباران در ورزقان برگزار می‌شود

دومین جلسه ستاد هماهنگی یادواره شهدای منطقه ارسباران با حضور ائمه جمعه، فرمانداران، فرماندهان سپاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.