خانه / علمی / استان / از تک خوانی دختر عالیم تا ندای شعار قره باغ بیزمده بیزیم اولاجاخ و طعنه قاسیم اف به مناطق آذری نشین

از تک خوانی دختر عالیم تا ندای شعار قره باغ بیزمده بیزیم اولاجاخ و طعنه قاسیم اف به مناطق آذری نشین

به گزارش کلیبر خبر، به نقل از آناج، کنسرت ارکستر سازهای بادی تهران به رهبری جاوید مجلسی و سرپرستی سینا ذکایی، با همکاری عالیم‌ قاسیم‌اف و فرقانه قاسم اُوا، خوانندگان مهمان از باکو، شب‌های ۲۱ و ۲۲و ۲۳ دی‌ماه در تالار وحدت تهران به روی صحنه رفت.

عالیم قاسیم اف یکی از خوانندگان آذری در مسابقات یوروویژن بوده و از شهرت جهانی در حوزه موسیقی مقامی برخوردار است.
 
به دلیل استقبال مخاطبان اجرای این کنسرت دو شب تمدید شد. نکته جالب توجه این مراسم، همراهی دختر عالیم قاسم اف در اجرا بود. این شاید یکی دیگر از اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای استفاده ی زنان در حوزه تک خوانی باشد. البته وی در سومین روز کنسرت به گفته ی پدرش بدلیل خستگی صدا، در اجرا همراهی نکرد.
 


حاشیه ی سومین روز برگزاری این کنسرت سردادن شعار" قره باغ بیزیمده بیزیم اولاجاخ" بود که فضای تالار را سیاسی کرد. عالیم قاسیم اف در ابتدای کنسرت گفت: خیلی ناراحت شدم که سال پیش کنسرتم در مناطق آذری نشین در ایران لغو شد که واکنش مخاطبان را در پی داشت.

با این اوصاف چرا بازهم وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی باید پایه گذار اقدامات سوال برانگیز و حاشیه دار باشد. برگزاری کنسرت موسیقی هنرمند آذربایجانی مدیریت بهتر و عالمانه ای را میطلبد.
 
در این اجرا که ساز عاشیقی و گارمون نیز به‌عنوان نشانه‌های موسیقی آذربایجان به ارکستر اضافه شده بودند، آثاری در مایه‌هایی چون دشتی، ماهور و شور ارائه شد که از همان مضامین همیشگی موسیقی مقامی آذربایجان، همچون هجران، وصل و بوسه‌ی عشق، انتظار و امثالهم بهره داشت. وی با اجرای قطعه‌های آشنایی چون ساری گلین، گئجه‌لَر (آیریلیق)، لاله لَر احساسات مخاطبان را برانگیخت.

از دیگر حواشی این کنسرت، حضور تعداد قابل توجهی از هنرمندان حوزه سینما و تئاتر و موسیقی بود.

حتما ببینید

تشییع پیکر شهید مدافع امنیت در کلیبر

پیکر مطهر شهید استوار یکم مالک طاهر پس از تشییع، در خانه ابدی خود در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.