خانه / اسلایدر / آب آشامیدنی کلیبر سالم است / بوی گلاب می‌دهد!

آب آشامیدنی کلیبر سالم است / بوی گلاب می‌دهد!

ساختمان منبع آب آشامیدنی کلیبر که وظیفه‌ی توزیع آب به کل شهر را بر عهده دارد

ساختمان منبع آب آشامیدنی کلیبر که وظیفه‌ی توزیع آب به کل شهر را بر عهده دارد

به گزارش کلیبر خبر در حالی که شهروندان کلیبری مدتی است از «بوی عجیب و ناشناخته» در آب نوشیدنی خود اظهار نارضایتی می‌کنند، آزمایشات دوره‌یی آزمایشگاه رسمی شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی، وجود هر گونه آلودگی شیمیایی و میکروبی در آب شرب این شهر را منتفی می‌داند.

به گزارش کلیبرخبر؛ رییس اداره‌ی آب و فاضلاب شهرستان کلیبر با اعلام این مطلب، تأکید می‌کند: به صورت مستمر از آب آشامیدنی شهر کلیبر توسط آزمایشگاه کنترل کیفی شرکت آب و فاضلاب استان نمونه‌برداری و از لحاظ آلودگی‌های شیمیایی و میکروبی کنترل می‌شود. بنا بر این در کیفیت و سلامت این آب جای هیچ‌گونه تردید و نگرانی وجود ندارد.

احمد سلیمیان، خاطر نشان کرد: تمام آب شرب کلیبر از یک مخزن تأمین می‌شود. این مخزن نیز از سه چاه کاملاً محصور و سربسته تغذیه می‌شود.

وی در پاسخ به سؤالی در باره‌ی اظهار نگرانی برخی از شهروندان در مورد کیفیت آب کلیبر و به‌ویژه تغییر طعم آن در روزهای اخیر، اطمینان داد: همه‌ی ما از همین آب برای مصارف روزمره‌ی خود استفاده می‌کنیم؛ چنین تغییری تا کنون از سوی شهروندان به ما گزارش نشده است. با توجه به این که آب شهر فقط از یک مخزن تأمین می‌شود، اگر قرار بر تغییر در عطر و طعم آب باشد، این تغییر باید در تمامی مناطق شهر احساس شود.

وی همچنین گفت: آخرین گزارش بررسی‌های آزمایشگاه از نمونه‌برداری مردادماه، سه‌شنبه‌ی گذشته از آزمایشگاه دریافت شده و نشان می‌دهد آب آشامیدنی کلیبر از سطح کیفی قابل قبول و مناسبی برخوردار است.

اما تردیدها و نگرانی‌های شهروندان کلیبری که در این روزهای داغ تابستان زحمت حمل آب از چشمه‌های اطراف شهر را بر خود هموار کرده‌اند، قابل اغماض نیست.

با وجود این که یک نظریه‌ی عمومی اعتماد به گزارشِ آزمایشگاه رسمی را معقول‌تر از آب چشمه‌های فاقد شناسنامه‌ی بهداشتی رسمی می‌داند، شهروندان کلیبری در تماس با ما از تجربیات خود در استفاده از آب آشامیدنی کلیبر می‌گویند؛ آب با عطر «گلاب»، «پیف‌پاف!»، «ماهی مرده» و…

این‌ها تفاسیر این شهروندان از آب شربِ کلیبر و بوی عجیب و ناشناخته‌ی آن است.

احمد سلیمیان پذیرفته است که فردا (دوشنبه؛ ۲۵ مرداد ماه)؛ از نقاط مختلف شهر و از منازلی که «بوی ناشناخته» در آب آشامیدنی آن‌ها گزارش شده است، نمونه‌برداری و جهت بررسی – مجدداً – به آزمایشگاه مجهز شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی ارسال کند.

همچنان این خبر را پی‌گیری می‌کنیم.

حتما ببینید

تشییع پیکر شهید مدافع امنیت در کلیبر

پیکر مطهر شهید استوار یکم مالک طاهر پس از تشییع، در خانه ابدی خود در …

4 نظر

 1. 📰 آمدنیوز Amadnews:
  #اختصاصی _آمدنیوز: «چرا شورای نگهبان صلاحیت نماینده مجرم آذربایجان را تایید کرد؟» + «سند محرمانه»
  @Amadnews
  طبق وعده روز گذشته، «آمدنیوز» قصد دارد در راستای «اطلاع‌رسانی شفاف» و احترام بر اصل «دانستن حق مردم است»، سندی را از اهمال و عملکرد غیر شفاف و مناقشه برانگیز شورای نگهبان در تایید صلاحیت‌های جناحی و سیاسی افراد منتشر کند.

  «ق. ا» نماینده منتخب کلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی است. او پیشتر در مجلس ششم نیز نمایندگی این حوزه را بر عهده داشت. وی در انتخابات دوره هشتم رد صلاحیت شد و در دوره نهم انتخابات در آخرین روزها موفق به «اخذ» صلاحیت گردید. پیش از این «ارسلان فتحی‌پور» نماینده‌ی این حوزه بود که برای دوره نهم تایید صلاحیت نشد.

  «ق.ا» در دور دهم به عنوان نامزد «لیست هم‌گرایی اصولگرایان» آذربایجان شرقی رقابت کرد و موفق به ورود به مجلس شورای اسلامی شد. اما آن‌چه این ورود را شگفتی‌آور کرده و شائبه عملکرد سیاسی شورای نگهبان در تایید مطلق اصولگرایان را ایجاد نموده، پرونده انتظامی – قضایی نامبرده است که بر اساس قانون شورای نگهبان موظف به اخذ استعلام از مراجع چهارگانه برای تایید صلاحیت وی بوده است.

  🔵 بر اساس قانون منابع چندگانه استعلام برای تایید صلاحیت‌ها کجاست؟
  @Amadnews
  ماده ۴۸ قانون انتخابات، مراجعی را جهت بررسی سوابق داوطلبان معین کرده است. این مراجع که اصطلاحا مراجع چهارگانه استعلام خوانده می‌شوند عبارتند از: وزارت اطلاعات، دادستانی کل، سازمان ثبت احوال کشور و اداره تشخیص هویت و پلیس بین‌الملل. پس از اخذ استعلام از این مراکز، شورای نگهبان می‌تواند نسبت به تایید یا رد صلاحیت نامزدهای انتخاباتی اقدام کند. هر چند شورای نگهبان اخیرا به صورت غیرقانونی، «تحقیقات محلی» را نیز به این پروسه اضافه کرده است.

  🔵 حال جای سوال اینجاست؛
  – شورای نگهبانی که پس از اخذ رای مردم نسبت به «مینو خالقی» نامزد «لیست امید» و انتخاب وی توسط مردم اصفهان، نسبت به رد صلاحیت وی اقدام کرد و شورای نگهبانی که نسبت به رد صلاحیت «سیده فاطمه حسینی» پس از افشای رانت‌خواری‌های وی بر اساس روش عمل شده درباره «مینو خالقی» عمل نکرد، چطور با وجود پرونده روشن درباره نماینده اصولگرای آذربایجان، نسبت به تایید صلاحیت وی اقدام کرده است؟!!

  با انتشار این سند بار دیگر سوال‌های بی‌پاسخ و نارسایی قانون اساسی فعلی پدیدار می‌شود که مرجع اعمال «خلاف قانون» و عملکرد سیاسی و جناحی اعضای آن خصوصا آیت‌الله احمد جنتی کدام نهاد است و مردم و فعالان سیاسی باید «داد بی‌قانونی» شورای نگهبان را به کجا فریاد بکشند؟ و این نهاد به کدام مرجع قانونی و مردمی بابت اعمال مناقشه برانگیز و زیان‌بار خود پاسخ‌گوست؟

  * توضیح: «آمدنیوز» برای حفظ حریم خصوصی افراد، نسبت به «پاک کردن» اسامی در اصل سند اقدام کرده است.

  👈 با «آمدنیوز» همراه باشید و دوستان خود را به آن فرا بخوانید. ما «اسرار»، «اسناد» و «پشت پرده‌ها»ی زیادی را تا پیش از انتخابات و پس از آن با شما در میان خواهیم گذاشت.
  👈 شما نیز می‌توانید یادداشت‌ها، انتقادها، اخبار، اسناد و پیشنهادات خود را با ایمیل amadnews2@gmail.com برای شورای سردبیری «آمدنیوز» ارسال فرمایید.
  https://telegram.me/Amadnews/7762

 2. مگر فتحی پور پاک است؟یافخرآذر ؟اله قلی از هردو آنها خوب تر وسالمتر است ؟

 3. پس دلیل رد صلاحیت اق قلی ماده ۲۸ نبوده .عدم التزام نبوده ماده ۳۰ بودههههههه . به به

 4. مرضیه گیوه چی یزدی

  سلام. لطفا” شماره موبایلی از آقای روح الله زم برام بفرستید تا یک سری مطالبی را در تلگرام برایشان پست کنم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.