خانه / آخرین اخبار / اثرگذاری فرهنگ عاشورایی بر فرهنگ عمومی کشور

اثرگذاری فرهنگ عاشورایی بر فرهنگ عمومی کشور

به گزارش کلیبرخبر، خطیب جمعه‌ی کلیبر از فرهنگ عاشورایی و حسینی به عنوان اثرگذارترین فرهنگ عمومی در کشور یاد و خاطرنشان کرد: فرهنگ‌های ایثار، عدالت‌جویی، استکبار ستیزی، شهادت‌طلبی، کمک به هم نوع، حق‌جویی و حق‌گویی و ولایت‌مداری، برخی از محورهای این فرهنگ هستند.

حجه‌الإسلام سید حسن میرلوی موسوی با اشاره به نشست بررسی آسیب‌های اجتماعی در حضور رهبر معظم انقلاب، از این نشست به عنوان مهم‌ترین جلسه‌ی نظام از نظر رهبر معظم انقلاب یاد کرد و افزود: مسایلی از قبیل اعتیاد، طلاق و فقر، زیبنده‌ی نظام و مردم غیور ما نیست و همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند؛ باید از ظرفیت بخش‌های غیردولتی، خیریه‌ها و مردم برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی استفاده شود.

امام جمعه‌ی کلیبر همچنین با اشاره به وقایعی که در طول هفته‌ی اخیر با عنوان گرامی‌داشت تولد کوروش رخ داده است، تأکید کرد: در اسلام، برتری اشخاص به یک‌دیگر تنها و تنها در میزان تقوای آن‌هاست و عقلاً و شرعاً هرگونه اقدام نژادپرستانه و بت‌سازی از چهره‌های افراد محکوم است.

موسوی از نسل جوان امروزی کشور به عنوان ادامه‌ی همان نسلی که در برابر ظلم و استبداد ستم‌شاهی ایستاد و انقلاب اسلامی را زیر پرچم ولایت امام خمینی (ره) پیروز کرد، نام برد و گفت: این نسل، ادامه‌ی همان نسلی است که با پایین کشیدن پرچم لانه‌ی جاسوسی و پس از آن با فداکاری و ایثار در طول هشت سال دفاع مقدس و حضور در تمامی صحنه‌های انقلاب قاطعانه ایستادند.

وی با اشاره به راهپیمایی پرشکوه ۱۳ آبان در سراسر ایران اسلامی، حضور حماسی مردم ایران در این راهپیمایی را نشانه و دلیل محکمی بر بی‌اعتمادی این مردم به امریکا دانست و گفت: خوشبختانه مردم ولایتمدار ایران اسلامی، به برکت رهبری امام (ره) و مقام معظم رهبری دشمن را خوب شناخته‌اند و با نیرنگ‌ها و دروغ‌های آن‌ها آشنایی کافی دارند و در راهپیمایی باشکوه روز گذشته هم بصیرت و آگاهی خود را نشان دادند.

امام جمعه‌ی کلیبر همچنین تبیین اصول انقلاب و دلایل بی‌اعتمادی مردم ایران به قدرت‌های استکباری در مدارس را مورد تأکید قرار داد.

حتما ببینید

تشییع پیکر شهید مدافع امنیت در کلیبر

پیکر مطهر شهید استوار یکم مالک طاهر پس از تشییع، در خانه ابدی خود در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.