خانه / آخرین اخبار / فرماندار بعدی کلیبر کیست؟

فرماندار بعدی کلیبر کیست؟

به گزارش کلیبرخبر، با انتشار خبر صدور حکم فرمانداری شهرستان خلخال برای فریدون بابایی و انتقال وی از کلیبر، گمانه‌زنی‌ها در باره‌ی این که «فرماندار بعدی کلیبر کیست»؟ آغاز شده است.

برخی از آگاهان مسایل شهرستان از انتقال بابایی به شهرستان خلخال در استان اردبیل به عنوان یک غافل‌گیری برای استانداری آذربایجان شرقی یاد می‌کنند، کما این که این انتقال پیش‌تر با مخالفت مسؤولان مربوطه در این استانداری مواجه و به نظر می‌رسید دست کم تا مدتی به تعویق بیافتد.

بر اساس این گزارش، در حالی که گزینه‌ی مشخصی برای کرسی فرمانداری شهرستان کلیبر انتخاب و معرفی نشده است، عرصه‌ی عمومی این شهرستان شاهد گمانه‌زنی‌هایی است در باره‌ی این که «فرماندار بعدی کلیبر کیست»؟

در این میان، با توجه به سابقه‌ی حضور امین امینیان و رحیم قاسم‌زاده در پست معاونت فرمانداری شهرستان کلیبر، نام این دو بیش از همه به عنوان فرماندار جدید این شهرستان مطرح می‌شود. به ویژه رحیم قاسم‌زاده که برای فرمانداری هوراند نیز یکی از گزینه‌های بسیار جدی مورد حمایت نماینده‌ی شهرستان‌های کلیبر، خداآفرین و هوراند بود.

آگاهان مسایل سیاسی بر این باورند که صدور حکم فرمانداری خلخال برای فریدون بابایی، علاوه بر این که مسؤولان استان آذربایجان شرقی را غافل‌گیر کرده، آن‌ها را با چالش بیشترین تغییرات سیاسی در میان استان‌های کشور نیز مواجه می‌کند. چرا که در وضعیت کنونی هم انتصاب فرمانداران جدید و جابه‌جایی فرمانداران مشغول به کار در این استان، از میانگین کشوری بیشتر است.

بر اساس این گزارش؛ ناظران آگاه بر این باورند؛ فرضیه‌ی انتقال فرماندار خداآفرین یا بخشدار بخش مرکزی تبریز به کلیبر و صدور حکم فرمانداری این شهرستان برای هر کدام از آن‌ها، از آن جهت که مستلزم دست کم دو تغییر در سطح مقامات سیاسی استان است، رتبه‌ی استان آذربایجان شرقی در تغییرات سیاسی در میان استان‌های کشور را بالاتر می‌برد. بنا بر این ممکن است مسؤولان استانداری به گزینه‌های دیگری در این باره فکر کنند.

البته؛ اظهارات امینیان و قاسم‌زاده از فرضیه‌ی «گزینه‌ی دیگر» حمایت می‌کند.

امین امینیان، در گفت‌وگویی ضمن تأکید بر نقاط قوت فریدون بابایی در کرسی فرمانداری کلیبر، خاطر نشان می‌کند؛ به هیچ عنوان برای تصدی این کرسی نیاندیشیده است.

فرماندار خداآفرین با بیان این که تا این لحظه هیچ صحبتی برای انتقال به کلیبر با وی نشده و خود او نیز برنامه‌یی برای این کار ندارد، می‌گوید: هر گونه گمانه‌زنی برای انتقال من به کلیبر نادرست است.

رحیم قاسم‌زاده نیز همانند امین امینیان، ضمن رد این گمانه‌زنی‌ها خاطر نشان می‌کند برای تصدی کرسی فرمانداری کلیبر مطرح نیست و صحبتی با وی نشده است.

حتما ببینید

تشییع پیکر شهید مدافع امنیت در کلیبر

پیکر مطهر شهید استوار یکم مالک طاهر پس از تشییع، در خانه ابدی خود در …

4 نظر

 1. عجب !!! خیاط تو کوزه افتاد …

 2. فریدون بابایی فرماندار موفقی بود از دلایلش انتقالش به خلخال و حذف فتحی پور بود خدا پشت و پناهش باشد

  • ای ول درسته
   همین که دست فتحی پور و دور وبر ایشان را از قدرت حذف کرد دستش درد نکنه.
   مردم نفس راحت کشیدن از دست اطرافیان و دور بر فتحی پور .فتحی پور که خودش کاره ای نبود .یه عده بازنشسته بانک و مصالح فروش و راننده بودن همه کاره شهر .
   گورشون گم شد

 3. خدا پشت و پناهت بابایی
  موفق باشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.