جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷
6:34:48 - یکشنبه 22 آبا 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تبلیغات همایشی و بازدیدهایی که آب‌آور نیست؛
شور دریاچه ارومیه درآمد!
دریاچه ارومیه این روزها مهمانان مُبلغی را به خود می‌بیند که حضورشان نه آب می‌ورد و نه گرهی از مشکلات کشاورزان منطقه باز می‌کند.

به گزارش کلیبر خبر؛ به نقل از آناج، بعد از سفر همسران سفرای خارجی به دریاچه ارومیه، اکنون نوبت بازدید کلانتری و تجریشی از دریاچه خشک و شوره‌زار ارومیه فرا رسیده است.

ظاهر قضیه نشان می‌دهد، هدف این افراد از سفر به ارومیه برای نجات و ابلاغ راهکارهایی برای خروج دریاچه از بحران نیست، بلکه آقایان مدیر، ستاد احیاء دریاچه ارومیه را با ستاد انتخاباتی حسن روحانی اشتباه گرفته‌اند.

اخیرا در سخنرانی صادقی معاون دبیر کل خانه کارگری کشور هم شاهد بودیم که وی رسما از حسن روحانی حمایت کرد و تریبون را تبدیل به بلندگوی تبلیغات روحانی نمود، حال در این همایش هم بنرهای بزرگ چند متری در محل سالن همایش قرار داده شده است و همگان را متعجب خود می‌سازد که برای “همایش چالش‌های آب در حوضه آبریز دریاجه ارومیه” آمده‌اند یا به محل ستاد تبلیغاتی حسن روحانی وارد شده‌اند.

چرا اعتباراتی که برای صرف احیاء دریاچه ارومیه تخصیص داده شده است، هر روز به بهانه‌ای صرف ولخرجی‌های دولت مردان می‌شود و هیچ حرکتی برای احیاء دریاچه صورت نمی‌گیرد.

بایستی مسئولین ناتوانی خودشان را در اجرای امورات محوله به آنها اعلام کنند تا شخص لایق‌تری در آن مسئولیت قرار گیرد نه آنکه هر روز اقدام به برپایی بازدید نمایشی و مهمانی دادن به دولت مردان باشند.

آیا بهتر نبود پول برپایی این مراسمات را در جای دیگری برای بهبود وضعیت دریاچه هزینه می‌کردند؟ شاید اگر بنرهای تبلیغاتی را به جای آب در دریاچه می‌ریختند تاکنون پر می‌شد.

باید به این نکته توجه داشته باشیم که استان آذربایجان غربی یکی از نقاط کشاورزی در شمالغرب کشور می‌باشد و مزارع کشاورزی به آب نیاز دارند. بهتر است مسئولین به جای پرکردن چاه‌های کشاورزی با ادعاهای واهی از برگزاری همایش‌های توخالی دست بردارند و بدانند پایمال کردن بیت المال به بهانه‌های پوچ، کاری نابخشودنی بوده و باید در پیشگاه خداوند متعال پاسخگو باشند، چرا که حق الناس قابل اغماض نیست.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

نرخ ارز و سکه