خانه / آخرین اخبار / کتاب و چهره‌های نام آشنای شهر

کتاب و چهره‌های نام آشنای شهر

به گزارش کلیبر خبر؛ به نقل از آناج، فرهنگ، محوری‌ترین برگ هویت یک ملت محسوب می‌شود و یکی از راه‌های مهم توسعه فرهنگی اهمیت دادن به مساله کتاب، کتاب‌خوانی و ترویج مطالعه در جامعه، خصوصا در میان جوانان و نوجوانان است. در واقع از شاخص‌های مهم توسعه‌یافتگی هر جامعه سرانه مطالعه، میزان تولید و مصرف اطلاعات و کالاهای فرهنگی در آن جامعه است.

هر روز، روز کتاب و کتابخوانی است …

فارغ از اهمیتی که یار مهربان شهرمان دارد، معمولا آن را به هفته‌ی کتاب و کتاب‌خوانی وامی گذاریم لکن برای آشنایان هر روز، روز کتاب و کتابخوانی است … این روزها را بهانه‌ای قرار داده‌ایم که نه سوی کتاب بلکه سراغ چهره‌های نام آشنای شهرمان برویم و از رابطه‌ای که با کتاب و مطالعه دارند، سوال کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان: کتاب بخشی از زندگی من است

ابتدا به صحبت با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان اصلی‌ترین نهاد متولی این عنصر فرهنگی مهم، پرداختیم؛ محمدپور در این خصوص خاطرنشان کرد:  کتاب بخش مهمی از زندگی مرا تشکیل می‌دهد و اگر روزی را بدون کتاب بگذران به واقع احساس کمبود می‌کنم چرا که من به شدت با کتاب الفت دارم.

وی افزود: من بیشتر کتاب‌های روان شناسی و فرهنگی مطالعه می‌کنم و کتاب‌های “روانشناسی شخصیت” نوشته شاملو و “تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی” تالیف احمدی از جمله کتاب‌هایی است که اخیرا مطالعه‌ی آن‌ها را به پایان رسانده‌ام.

 

 

موزیسین مشهور انقلاب: من به رمان و تاریخ شاهنشاهان علاقه‌ای ندارم

اسفندیار قره‌باغی که نام او همواره بر تارک موسیقی انقلابی ایران می‌درخشد ضمن اظهار بی علاقه‌گی به کتب داستانی و تاریخ شاهنشاهی، گفت: من بیشتر به کتاب‌هایی علاقه‌مند هستم که بتواند تجربیات موفقی را در اختیار من قرار داده و در ناملایمات جامعه امروز راهگشا باشد.

این خواننده مشهور تبریزی تاکید کرد: “جنایت‌های ک.گ.ب روسیه” آخرین کتاب و بهترین تجربه‌ی مطالعاتی من است که در آن جنایت‌های وحشیانه این گروه و رد پای حیدر علی اف و فرزندش الهام علی اف، رئیس جمهور پست جمهوری آذربایجان را به تصویر می‌کشد و به خوبی از نقش پلید آنان پرده برمی‌دارد.

 

 

فوتبالیست تراکتوری: آخرین کتابی که خواندم”شازده کوچولو” بود

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید میانه‌ی یک فوتبالیست با کتاب چگونه است؟ مهدی شریفی در پاسخ به این سوال خبرنگار آناج اظهار کرد: مواقعی که بیکار باشم حتما کتاب می‌خوانم و آخرین کتابی که خواندم”شازده کوچولو” بود.

مهاجم تیم فوتبال تراکتورسازی ادامه داد: در میان کتاب‌های ورزشی فقط زندگینامه فوتبالیست‌ها را می‌خوانم و به همه هموطنانم هم توصیه می‌کنم تا جایی که می‌توانند در اکثر مواقع کتاب بخوانند تا فرهنگ‌سازی خوبی در کشورمان برای کتاب‌خوانی ایجاد شود.

 

 

سعید دقیقی: فضای مجازی بلای جان کتابخوانی شده است

سعید دقیقی گسترش فضای مجازی را عمده علت فاصله گیری از کتاب دانست و گفت: متاسفانه در کشور ما فرهنگ کتاب‌خوانی کم شده و به صورت جدی در بین جوانان کتاب‌خوانی صورت نمی‌گیرد و آن‌هم به خاطر بوجود آمدن فضای مجازی و شبکه‌های مجازی است که فکر می‌کنم مردم ما را از کتاب‌خوانی دور کرده البته این را هم بگویم که می‌شود در موبایل‌ها هم از کتاب‌های مجازی و استفاده خوب و بهینه کرد.

وی خاطرنشان کرد: من در کنار کتاب‌های درسی، کتاب‌های مختلفی را مطالعه می‌کنم و آخرین کتابی که خواندم در حوزه مدیریت شهری بود.

مهاجم سابق تراکتورسازی تبریز تأکید کرد: فرهنگ کتاب‌خوانی باید در جامعه ما جا بیافتد و در این راه رسانه‌ها نقش پررنگی دارند.

 

 

آقای مجری: اکثر مطالعاتم در حوزه ی کاری است

محمد فرشباف نیز میانه‌ی خود با مطالعه را چنین توصیف کرد: من به دلیل نوع کار و حرفه ای که دارم حتما باید مطالعات مستمر داشته باشم اما اکثر مطالعاتم را حوزه‌ی تخصصی، یعنی سینما و تلویزیون تشکیل می‌دهد.

مجری توانمند صدا و سیمای استان عنوان داشت: “مفهوم سینما” آخرین کتابی است که مطالعه کرده‌ام.

 

 

هاشم چاووشی: وقت چندانی برای کتاب ندارم، بیشتر نشریه می‌خوانم

هاشم چاووشی، بازیگر مشهور تبریزی مشغله‌های بیش از حد کاری و اجتماعی را مانعی بر سر مطالعه دانست و افزود: من بیشتر نشریات و ماهنامه‌های سینمایی را مطالعه می‌کنم و فرصت چندانی برای خواندن کتاب‌هایی با موضوعات آزاد ندارم.

 

 

عضو شورای شهر: همیشه با مطالعه کردن مشکل داشتم

اسوتچی عضو شورای شهر تبریز نیز اظهار کرد: همیشه با مطالعه کردن مشکل داشتم، شنونده و نویسنده خوبی هستم و معمولا بخشی از وقتم را به سخنرانی‌های مفید هم اختصاص می‌دهم اما در مطالعه کردن ضعیفم.

حتما ببینید

هشتمین یادواره ۱۲۰۰ شهید منطقه ارسباران در ورزقان برگزار می‌شود

دومین جلسه ستاد هماهنگی یادواره شهدای منطقه ارسباران با حضور ائمه جمعه، فرمانداران، فرماندهان سپاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.