خانه / آخرین اخبار / چرا حامیان دولت نباید از انتخاب ترامپ ناراحت باشند؟

چرا حامیان دولت نباید از انتخاب ترامپ ناراحت باشند؟

به گزارش کلیبر خبر؛ به نقل از آناج، مثل روز روشن است که حامیان دولت نسبت به پیروزی دونالد ترامپ سخت اندوهگین شده‌اند که اگر چند نمونه از مطالب آن‌ها را در رسانه‌ها و مطبوعات بخوانیم، به این واقعیت پی خواهیم برد.

این موضوع تا حدی بلای جان آنها شده که حتی سایت عصر ایران نیز مجبور شد به آن واکنش نشان بدهد و بنویسد: «کار به جایی رسیده که برخی به گونه‌ای از شکست خانم کلینتون سخن می‌گویند که انگار عزیزی را از دست داده‌اند.»

اما واکنش‌های هماهنگ و هم‌سوی حامیان دولت در ایران نشان می‌دهد که شکست هیلاری کلینتون حتی از غم فقدان یک عزیز هم برای آنها سخت‌تر بوده است!

چرا نباید از انتخاب ترامپ ناراحت باشند؟

حامیان دولت یازدهم و لیبرال‌های وطنی بر این عقیده‌اند که ترامپ می‌تواند اقدامات سوئی علیه برجام و سیاست خارجی دولت تدبیر و امید انجام دهد که نهایتا به شکست برنامه‌های خارجی حسن روحانی و محمدجواد ظریف می‌انجامد.

اگر آنها چند دقیقه فکر کنند، در می‌یابند که این‌گونه تحلیل‌ها، به ضرر خودشان تمام خواهد شد و پوکی برنامه‌های سیاست خارجی دولت محبوب‌شان را نمایان خواهد ساخت؛ چرا که آنها ماه‌ها و هفته‌ها قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در بوق و کرنا کرده بودند که برجام یک سند تعهدنامه‌ی بین‌المللی است و هیچ رئیس‌جمهوری از کشورهای طرف تعهد، نمی‌تواند در آینده علیه آن رفتار کند.

این موضوعی بود که ظریف و عراقچی بارها و بارها در برنامه‌های مختلف تلویزیونی و مصاحبه‌های مطبوعاتی با صراحت و اطمینان به آن اشاره کرده و مدعی بودند که رئیس‌جمهور آینده‌ی آمریکا نمی‌تواند برجام را نقض یا پاره کند.

قطعا اگر چنین باشد، نباید نسبت به واکنش ترامپ به برجام نگران باشند؛ چرا که برجام دست او را برای انجام هر گونه اقدام خلافی بسته است. بنابراین دلواپسی حامیان دیروز و امروز برجام نسبت به عکس‌العمل ترامپ، اعتراف آنهاست به شکننده‌بودن ساختار برجام و باز بودن دست طرف‌های مقابل برای کوتاه‌آمدن از تعهدات‌شان.

البته بعید است ترامپ، سندی را که به زعم خودشان توانسته ایران را مهار کند و کلی امتیاز نقد و شیرین از ایران بگیرد را پاره نماید. او یک کاسب است و نان‌درآوردن را بهتر از هیلاری و باراک می‌داند!

حتما ببینید

کرونا – تعطیلی اجباری اماکن تجاری در مشگین‌شهر

به گزارش کلیبرخبر به نقل از ساوالان؛ فرماندار مشگین‌شهر گفت: 🔹 در صورت ادامه‌ی روند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.