خانه / آخرین اخبار / همه باید به قانون پایبند باشند

همه باید به قانون پایبند باشند

به گزارش کلیبرخبر، هفته‌ی آخر صفر برای مردم ایران، هفته‌ی اندوه‌ناکی بود. از یک سو؛ ملت مسلمان ایران عزادار ۲۸ و ۳۰ صفر بودند، از سوی دیگر دو حادثه‌ی مرگ‌بار آن‌ها را عزادار کرد.
امام جمعه‌ی کلیبر با بیان این مطلب افزود: جنایتی که از سوی دست‌پروردگان آل سعود و استکبار جهانی در حله‌ی عراق رخ داد و تعدادی از هم‌وطنان‌مان را که برای زیارت سالار شهیدان به کربلا رفته بودند، به شهادت رساند، یکی از این حوادث بود که البته نباید به فراموشی سپرده شود. همان‌طور که جنایت منا هم فراموش نشده و نخواهد شد.

حجه‌الإسلام سید حسن موسوی افزود: حادثه‌ی دیگر، سانحه‌یی بود که در خطوط ریلی اتفاق افتاد و دست جمعی دیگر از زایران اهل بیت را از زندگی کوتاه کرد.
وی تأکید کرد: این حادثه‌ی اسف‌بار باید ریشه‌یابی شده و از تکرار آن در آینده پیش‌گیری شود، ضمن این که مسببان مستقیم و غیر مستقیم آن نیز باید پاسخ‌گو باشند.

خطیب جمعه‌ی کلیبر همچنین با اشاره به سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران گفت: قانون در جامعه‌ی اسلامی فصل‌الخطاب است و همه باید به قانون پایبند باشند. کما این که حظرت امام خمینی (ره) بارها فرمودند حتا عبور از چراغ قرمز نیز در جامعه‌ی اسلامی حرام است.

امام جمعه‌ی کلیبر تأکید کرد: پذیرفتنی نیست که در جامعه‌ی اسلامی قانون تعطیل شود. با این حال جای تعجب دارد که چرا تکلیف بسیاری از پرونده‌های مهم از جمله حقوق‌های نجومی هنوز مشخص نشده است!

موسوی همچنین با اشاره به تمدید ده ساله‌ی قانون تحریم‌های ایران موسوم به داماتو در مجلس سنای امریکا؛ تصریح کرد: این اقدام سنا، نقض صریح برجام است و البته مقام معظم رهبری هشدار داده بودند که اعتمادی به سردمداران این کشور نیست. با این حال، اگر آن‌ها برای پاره کردن برجام گام بر می‌دارند؛ ما به تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری؛ آن را می سوزانیم.

وی با اشاره به روز دانشجو (۱۶ آذر)، هوشیاری دانشجویان و نسل جوان در برابر توطئه‌های استکباری و عوامل فریب‌خورده‌ی آن‌ها در منطقه را خواستار شد و گفت: جوان امروز ایرانی، همچنان و همانند نسل‌های گذشته‌ی خود، آگاه است و هر جا لازم باشد برای دفاع از اسلام و کیان کشور، تردیدی به دل راه نخواهد داد.

امام جمعه‌ی کلیبر افزود: همان‌طور که در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی نیز به نمایش در آمد؛ عشق و علاقه‌ی نسل جوان امروز ایرانی به اهل بیت عصمت و طهارت، همپای عشق پدران و مادران‌شان به خاندان نبوت تمام شدنی نیست و چه بسا که این عشق با توسعه‌ی دانش و آگاهی آنان، بیشتر هم شده است.

حتما ببینید

تشییع پیکر شهید مدافع امنیت در کلیبر

پیکر مطهر شهید استوار یکم مالک طاهر پس از تشییع، در خانه ابدی خود در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.