خانه / آخرین اخبار / سامان یافتگی مرکز امید زندگی مایه‌ی خرسندی است

سامان یافتگی مرکز امید زندگی مایه‌ی خرسندی است

به گزارش کلیبرخبر، رسول خدابخش در آیینی که به مناسبت روز جهانی معلولان در مرکز امید زندگی کلیبر تشکیل شد، با قدردانی از هیأت مدیره‌ی ادوار مختلف این مرکز، بهبود وضعیت این مرکز و سامان یافتگی آن را مایه‌ی خرسندی دانست.

وی با بیان این که؛ بهبود اموز و وضعیت نگهداری معلولین در مرکز امید زندگی کلیبر گر چه قابل تحسین است اما کافی نیست و باید نکات بالاتری در این مرکز مورد توجه قرار گیرد.

خدابخش با تأکید بر اهمیت مناسب‌سازی محیط در معابر سطح شهر و اماکن عمومی شهرستان، خاطر نشان کرد: رقم ۸۶۰ نفر معلول شناسایی شده در شهرستان قابل توجه است و البته افراد مسن و کم‌توان ناشی از بیماری‌های مختلف را نیز باید در کنار این عده به عنوان بخش قابل توجهی از شهروندان مد نظر قرار داده و برای بهبود امور مربوط به آن‌ها برنامه‌ریزی کنیم.

فرماندار کلیبر افزود: افراد معلول و کم‌توان باید بتوانند به عنوان اعضای جامعه‌یی که در آن زندگی می‌کنیم، ایفای نقش کنند و بنا بر این اداره‌ی بهزیستی و هیأت مدیره‌ی مرکز امید زندگی باید زمینه‌ی تحقق این امر را فراهم کنند.

رسول خدابخش تصریح کرد: با وجود ظرفیت‌های بالای افراد خیر شهرستان کلیبر، هر گونه برنامه‌ریزی برای توسعه‌ی خدمات این مرکز و بهبود امور مربوط به جامعه‌ی کم‌توانان ذهنی و جسمی شهرستان به شرط اقدام حساب‌شده و آگاهانه، میسر است.

اصغر خوشدل، رییس اداره‌ی بهزیستی کلیبر در آغاز این آیین گرامیداشت با بیان این که؛ کارشناسان بهزیستی کلیبر، ۸۶۱ معلول را در سطح شهرستان شناسایی کرده‌اند، گفت: از این تعداد؛ ۲۷۸ نفر معلول ذهنی، ۳۷۴ نفر معلول جسمی، ۱۷ نفر معلول روانی مزمن، ۷ نفر معلول نخاعی، ۱۴۹ نفر معلول شنوایی و ۳۶ نفر هم معلول بینایی هستند.

وی با تشریح بخشی از عملکرد اداره‌ی بهزیستی در ارایه‌ی خدمات مختلف حمایتی و توان‌بخشی به افراد معلول شهرستان، خاطر نشان کرد: با همکاری خوب و قابل تقدیر بخشداران محترم شهرستان و با استفاده از ظرفیت شوراهای اسلامی روستاها و دهیاری‌ها، تا پایان سال آینده، تمامی معلولین شهرستان شناسایی شده و برای آن‌ها تشکیل پرونده انجام خواهد گرفت.

در این نشست، همچنین از مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره‌ی سابق مرکز امید زندگی کلیبر قدردانی شد.

حتما ببینید

تشییع پیکر شهید مدافع امنیت در کلیبر

پیکر مطهر شهید استوار یکم مالک طاهر پس از تشییع، در خانه ابدی خود در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.