خانه / آخرین اخبار / سهم من و تو؛ شاید…

سهم من و تو؛ شاید…

به گزارش کلیبرخبر، حسین حاتمی در یادداشتی نوشت: مدافعین حرم، خط مقاومت، مدافعین حریم سرزمین اسلامی‌مان… حرف و حدیث زیاد است… به عدد انسان‌ها شاید نظریه‌پرداز داریم. البته نمی‌گویم نباشد… یعنی بگویم – هر که بگوید – هم نخواهد شد.

اما امروز، قصه‌ی ما چیز دیگری‌ست… در جبهه‌های مقاومت، مدافعین در کنار سایر نیازهایشان به حرارت دل‌های باصفای شیفتگان حسینی مشتاق‌اند و محتاج.
من فقط چند شب سرمای کویر غم گرفته‌ی نینوای عاشقان بلا را در پیاده‌روی اربعین به جان خریدم. یعنی کربلا رفته‌ها می‌دانند آن‌جا سرمای شبانه یعنی چه!؟

چند شب پیش آن مدافع حرم که با استقبال پر شور حسینی‌تان به شهرمان آمد – البته دست مریزاد – در مسجد و نماز دیدم؛ کبودی سرمای بیابان‌های نمناک نینوا و «تل عفر» هنوز بر صورتش نقش بسته بود. گفتم این کبودی از سرمازدگی‌های وطنی نیست! با حجب و حیا و بریده – بریده جواب داد: «دکتر چه کند با سرمای هفت‌بند استخوان جا کرده‌ی سوزان عراقی»!!!

البته؛ فردایش به مسؤول بهداری سپاه ناحیه گفتم: «لاأقل تو یه کاری بکن»، گفت: «چه کاری»؟! گفتم: «لاأقل مثل ما برو و یه عکس یادگاری باهاش بگیر… پس این تلگرام به چه دردی می‌خورد»!؟

… مدافعین حرم و حریم از هر دیار و قومی با هر سن و سالی در بیابان‌های نینوا و آن‌طرف‌تر حریمِ حرمِ آن بانوی غم دیده، زینب ماتم‌زده در سنگرهای نمناک در سرمای پاییزی دندان به‌هم فشرده و شب‌های سوزان زمستان کویری را به انتظار نشسته‌اند.

تیر و تفنگ و انفجار و دلهره و در کمین کرکس‌های خون‌آشام خفاش صفت، سهم مردانگی خودشان؛ یک پتو و اندکی قوت قلب بر آن تن‌های رنجور سهم سهم من و تو شاید.

هزار و یک مشکل داریم، قبول. این هزار و دومی فرجی شاید باشد… لابد هر خانه پتویی دست نخورده سال‌هاست انتظار می‌کشد روزی به درد بخورد… شاید این همان روز باشد.

روی کاور پتو یادگاری بنویس و دل‌نوشته‌یی: «یا ابا عبداله إنّی سِلْمٌ لِمَنْ سَالِمَکُمْ و حَرْبٌ لِمَنْ حارِبَکٌمْ»؛ با دوستانِ شما دوست و با دشمنان‌تان در ستیزیم… کلنا عباسک یا زینب…

منتظر دستان گرمابخش و دل‌های عاشورایی و حسینی‌تان هستیم… این یک بخشنامه نیست! یک درد دل است و دست نیاز…

برداشت آزاد هم آزادِ آزاد است… والسلام

خادم ستاد پشتیبانی مدافعان حرم شهرستان کلیبر؛ حسین حاتمی – آذرماه ۱۳۹۵

حتما ببینید

تشییع پیکر شهید مدافع امنیت در کلیبر

پیکر مطهر شهید استوار یکم مالک طاهر پس از تشییع، در خانه ابدی خود در …

3 نظر

  1. سلام ماآماده ایم هر کمکی بکنیم مثلا پتو ها را کجا بیاریم /از یادداشت فرمانده محترم هم ممنونیم /یاعلی

  2. سلام آماده کمک رساتی هستیم فقط بگید کجا بیاریم

  3. با سلام دوستان : پایگاههای بسیج ،حوزههای بسج ودر سپاه نیز آماره دزیافت کمکهای انسان دوستانه شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.