خانه / علمی / استان / فرهنگ اثرگذارترین عنصر در کاهش مسایل و آسیب های اجتماعی است

فرهنگ اثرگذارترین عنصر در کاهش مسایل و آسیب های اجتماعی است

علی محرمی در گفتگو با خبرنگار کلیبرخبر، با اعلام خبر آغاز به کار رسمی دبیرخانه ی جشنواره ی فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر، اظهار داشت: فرهنگ به عنوان اثرگذارترین عنصر در کاهش مسایل و آسیب های اجتماعی می باشد.
وی افزود: زبان هنر به عنوان گویاترین و همه فهم ترین زبان برای بیان فرهنگ در خدمت حفظ آداب و سنت های اجتماعی و ارزش های والای فرهنگی نظیر مسؤولیت پذیری، ایثار، شهادت، عدالت خواهی و میهن دوستی است.
معاون هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه زیرساخت های اقتصادی و سیاسی، اجتماعی هر جامعه ای بر پایه ی فرهنگ آن جامعه بنا می شود، گفت: فرهنگ در رأس همه ی عناصر توسعه قرار دارد و با توجه به همین نکته ی مهم، اهمیت سیاستگذاری در حوزه ی فرهنگ مشخص می شود.
محرمی گفت: هنر نیز به عنوان زبان ابراز و ترویج آن اهمیت به سزایی می یابد.
وی برگزاری یکمین دوره ی جشنواره ی فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر را موفق و بدون نقص ارزیابی کرد و گفت: برای استمرار و پویایی این جشنواره که در نوع خود در سراسر کشور بی نظیر است، برنامه ریزی خوبی شده و با توجه به همت شهرستانی برای تداوم برگزاری آن و وجود حمایت های ملی و استانی امیدواریم دوره های آتی این جشنواره در سطوح ملی و بین المللی و با کیفیت بسیار بالاتری برگزار شود.

حتما ببینید

هشتمین یادواره ۱۲۰۰ شهید منطقه ارسباران در ورزقان برگزار می‌شود

دومین جلسه ستاد هماهنگی یادواره شهدای منطقه ارسباران با حضور ائمه جمعه، فرمانداران، فرماندهان سپاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.