جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷
8:02:51 - یکشنبه 26 دی 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یادداشت/
شهدا غریب هستند یا مسئولین شهر؟
یادمان شهدای شهرستان کلیبر برگ زرینی است از دفاع مقدس ایران اسلامی و مردم سلحشور منطقه ارسباران که امروز همچون نگینی در آغوش شهر قرار گرفته و پیوندی ناگسستنی با دل های عاشق برقرار کرده است.

به گزارش کلیبر خبر، آری؛ حقیقتاً شما «نام آوران غیور این دیارید و ما گمنامیم.!»
یادمان شهدای شهرستان کلیبر برگ زرینی است از دفاع مقدس ایران اسلامی و مردم سلحشور منطقه ارسباران که امروز همچون نگینی در آغوش شهر قرار گرفته و پیوندی ناگسستنی با دل های عاشق برقرار کرده¬ است. مردم عزیز در فرصت¬های مقتضی به پاسداشت حرمت این عزیزان و قهرمانان به دیدار این شهیدان شاهد می شتابند و با حضور در این گلزار نشان می دهند که شهدا  نه تنها غریب نیستند بلکه در دل و جان مردم متدین و حزب¬اللهی و ایثارگر جایگاه ویژه¬ای دارند.
اگر رهبر معظم انقلاب امام خامنه¬ای(مدظله¬العالی) فرمودند شهدا امامزاده اند، به طور حتم در مزار شهدا که می رویم باید احساس کنیم نفس تازه ای می گیریم و جوانان باید هرچه بیشتر در مسیر آرمان های شهدای گرانقدر گام بردارند. شهدا ندای امام و رهبر خود را لبیک گفتند و به جنگ حق علیه باطل رفتند تا دین اسلام ناب از بین نرود. وجود شهدا برای جامعه بسیار با ارزش است و ما باید درس معرفت شناسی و هدف شناسی را از آنها بیاموزیم.
آری درس معرفت شناسی و هدف شناسی را باید از شهدا آموخت؛ چون عارفند و نام آور؛ اینها شاهدان غربت ما هستند، هرگز غریب نیستند! و در آستان باریتعالی مأوا گزیده¬اند.
آری شهدا عارفند، و به واسطه این معرفت بود که خطر را حس کرده و هدف را خوب تشخیص دادند و از دیانت و حریت و تمامیت ارضی ایران عزیز در مقابل استکبار جهانی دفاع کردند.
سلام و درود خدا، انبیاء، اولیاء و ملائکه بر شما شهیدان شاهد، عارف و تشنه گان سیرشده از حوض کوثر باد که قدم بر دیدگان اهالی شهر ما گذاشتید و ما تشنگان معرفت را هم سیراب کردید!
آری شما غریب نیستید ما غریبیم، مسئولین شهر غریبند که از شما غافلند؛ چون شما هم جهادتان مایه آبروی کشور و نجات ملت بود و هم با آمدنتان پس از سالها دوری از وطن، ما را از غربت و جهالت در آوردید.!
آری، آمدید تا ما را از خواب غفلت بیدار کنید، و به ما بگویید؛ اینقدر نگران آب و نان نباشیم! دل به پست، مقام و مسئولیت نبندیم، چون طبق فرمایش مولای متقیان امیر بیان امام علی علیه السلام اگر پست و مقام دائمی بود به ما نمی رسید.!
آری  شما به شهر ما آمدید تا بگویید؛ به بیگانگان دل نبندیم و نگرانی مان این باشد؛ که دشمن سخت در کمین است.!!
نکند نگرانید، ما به خاطر نان و آب  و مسئولیت¬های بی ارزش دنیایی از  شما غافل بشویم و دست از آرمان شما برداریم و دست به سوی بیگانه دراز کنیم !
نه ! هیهات ! چون علمدار و رهبری فرزانه و سایه حضرت ولی عصر (عج) را بر سر داریم و هنوز عطر و بوی شهادت در این کشور به مشام می رسد ! و اینکه  شماها هنوز هستید.
آری؛ حقیقتاً شما «نام آوران غیور این دیارید و ما گمنامیم».!
باشید تا خداوند متعال به احترام شما نام آوران و شهیدان شاهد لطفی هم به ما عنایت فرماید. ان شاءالله.

یادداشت اختصاصی : دکتر نوری

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

نرخ ارز و سکه