خانه / آخرین اخبار / افتتاح حساب همچنان در دفاتر روستایی پست بانک انجام می‌شود / نیازی به مراجعه‌ی روستاییان به شهر نیست!

افتتاح حساب همچنان در دفاتر روستایی پست بانک انجام می‌شود / نیازی به مراجعه‌ی روستاییان به شهر نیست!

به گزارش کلیبر خبر؛ با توجه به ماهیت دفاتر روستایی پست بانک، به نظر می‌رسید این خبر درست نیست و یا دست کم، درست منتقل نشده است. کما این که از ساعات اولیه‌ی انتشار این خبر در شبکه‌های مجازی، پیام‌های متعددی از کاربران عزیزمان در روستاهای مختلف شهرستان دریافت کرده‌ایم که خواهان تعیین اصالت این خبر هستند.

به همین منظور با رییس پست بانک شعبه‌ی کلیبر تماس گرفتیم که حاصل این گفت‌وگو را می‌خوانید:

رییسِ پست بانک شعبه‌ی کلیبر در گفت‌وگوی اختصاصی با کلیبر خبر، ضمن رد خبر منتشر شده در شبکه‌های مجازی، تأکید می‌کند: افتتاح حساب همچنان در دفاتر روستایی پست بانک انجام می‌شود و نیازی به مراجعه‌ی روستاییان به مرکز شهرستان نیست!

حامد عظیم‌زاده با بیان این که مأموریت و هدف اصلی پست بانک، تسهیل امور بانکی در روستاهاست، تصریح کرد: ابلاغیه‌ی جدید پست بانک که در راستای سیاست‌های اقتصادی دولت جمهوری اسلامی ایران و اجرای بهینه‌ی قانون مبارزه با پول‌شویی صادر شده است، در واقع هیچ تغییری در سمت مشتری برای ارایه‌ی خدمات بانکی به وی ایجاد نکرده است.

وی اضافه کرد: این ابلاغیه، اموری نظیرِ احراز هویت و تأییدِ اصالتِ حساب را به شعب شهرستانی واگذار کرده و مشتریان، همانند گذشته با مراجعه به دفاتر روستایی، امور بانکی خود را انجام خواهند داد و تنها تغییری که صورت گرفته، این است که؛ دفاتر روستایی پس از دریافتِ تقاضای افتتاح حساب یا صدور چک و اسناد هویتی مشتریان، آن‌ها را جهت تأیید و اخذ استعلام از مراجع قانونی به شعب مرکز شهرستان‌ها ارسال خواهند کرد. پس از صدور تأییدیه‌های قانونی حساب از سوی این شعب، دفاتر روستایی مجدداً باقی امور مربوطه را انجام خواهند داد.

عظیم‌زاده تأکید کرد: بنا بر این مشتریان محترم پست بانک در روستاها نباید نگرانِ رفت‌وآمد به مرکز شهرستان باشند، چون اصلاً نیازی به این کار نیست.

در خبری با این عنوان که؛ «افتتاح حساب، ارایه‌ی دسته چک و کارت‌ بانکی در روستاها ممنوع شد»، آمده بود با ابلاغیه‌ی جدید پست بانک؛ افتتاح حساب، احراز هویت، تأیید اصالت حساب، دریافت دسته چک و کارت بانکی الزاماً در شعب مستقر در مرکز شهرستان انجام می‌شود و از این پس روستاییان برای این امور باید به شهر مراجعه کنند!

حتما ببینید

هشتمین یادواره ۱۲۰۰ شهید منطقه ارسباران در ورزقان برگزار می‌شود

دومین جلسه ستاد هماهنگی یادواره شهدای منطقه ارسباران با حضور ائمه جمعه، فرمانداران، فرماندهان سپاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.