خانه / آخرین اخبار / مسؤولان، کنترل و نظارت بر بازار را جدی بگیرند / مشارکت بالای ایرانیان در انتخابات، دشمن را ناکام می‌کند

مسؤولان، کنترل و نظارت بر بازار را جدی بگیرند / مشارکت بالای ایرانیان در انتخابات، دشمن را ناکام می‌کند

به گزارش کلیبرخبر؛ حجه‌الإسلام سید حسن موسوی در خطبه‌های نماز جمعه‌ی شهرستان کلیبر با دعوت بازاریان به رعایت سود منصفانه در عرضه‌ی کالاهای مورد نیاز مردم، تأکید کرد: مسؤولان شهرستان با نظارت جدی بر قیمت و کیفیت کالاهای عرضه شده، دست برخی سودجویان احتمالی را که قصد اخلال در بازار نوروزی دارند، ببندند.

امام جمعه‌ی کلیبر همچنین با اظهار خرسندی از فرهنگ غنی خانواده‌های کلیبری و تربیت مناسب و تحسین‌برانگیز کودکان و نوجوانان این شهرستان، تأکید کرد: شادی و نشاط لازمه‌ی ایام عید است و فرزندان عزیز جامعه به ویژه در سنین کودکی و نوجوانی به دنبال بروز و ظهور احساسات شاد خودشان هستند، اما لازم است برای حفظ سلامتی خودشان و پرهیز از ایجاد خطراتِ جبران‌ناپذیر احتمالی برای جامعه، مراقبت‌های بیشتری در استفاده از ترقه‌ها و وسایل آتش‌بازی مخصوص این ایام نشان بدهند.

وی نقش خانواده‌ها و اولیا را در این باره غیر قابل انکار دانست و اظهار امیدواری کرد؛ «.امسال هم همانند سال‌های گذشته، شاهد چهارشنبه‌سوری و نوروز بدون حادثه در شهرستان کلیبر باشیم».

امام جمعه‌ی کلیبر همچنین گریزی هم به انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ زد؛ «مشارکت بالای ایرانیان در انتخابات که مظهر مردمی بودن نظام ماست، همیشه دشمنان ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی را از کارساز بودن توطئه‌ها و حیله‌گری‌های خود ناامید کرده است. در انتخابات پیش رو هم قطعاً این اتفاق رخ خواهد داد».

حجه‌الإسلام موسوی با اشاره به هم‌زمانی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا ادامه داد: زمزمه‌هایی از برخی فعالیت‌های زودهنگام انتخاباتی به گوش می‌رسد. این‌ها زیبنده‌ی مدعیان نمایندگی مردم نیست؛ همه باید به قانون تمکین کرده و محدودیت‌های اعمال شده در آن را رعایت کنند و بدانند که مردم قضاوت خوبی روی این قانون‌شکنی‌ها ندارند».

امام جمعه‌ی کلیبر ادامه داد: «کثرت نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی، ممکن است بر وحدت و همدلی موجود بین شهروندان خدشه وارد کند. بنا بر این، بهتر است عقلا و دلسوزان شهر به این موضوع ورود کنند و با توصیه‌های راهبردی و منطقی، نامزدهای احتمالی انتخاباتی را به همفکری، همکاری و همراهی با یکدیگر دعوت کنند تا از این رهگذر هم عرصه‌ی عمومی از هر گونه آسیب روانی مصون بماند و هم مردم گزینه‌های مناسبی برای انتخاب کردن داشته باشند.

حتما ببینید

تشییع پیکر شهید مدافع امنیت در کلیبر

پیکر مطهر شهید استوار یکم مالک طاهر پس از تشییع، در خانه ابدی خود در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.