جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷
6:53:15 - شنبه 19 فرو 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بازدید ۶۰۰ هزار نفر از جاذبه های گردشگری خداآفرین
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کلیبر و خداآفرین گفت: از ۲۸ اسفند سال ۹۵ تا ۱۴ فروردین ۹۶ بیش از ۶۰۰ هزار نفر از جاذبه های طبیعی، تاریخی، فرهنگی و تفریحی خداآفرین بازدید کردند.

کیومرث کریمی در گفت وگو با کلیبر خبر افزود: از این تعداد ۶۲ هزار و ۸۵۰نفر از جاذبه های طبیعی، ۱۱۹ هزار و ۴۲۰ نفر از جاذبه های ساخته شده در حاشیه دریاچه سد خداآفرین و سایت قایقرانی، ۱۱۶ هزار و ۳۲۰ نفر از کمپ عشایری و ۲۹۸ هزار و ۵۹۰نفر نیز از جاذبه های تفریحی، گردشگری و تاریخی این شهرستان بازدید کردند.
وی اظهار کرد: در طول ایام تعطیلات نوروزی با حضور رییس و اعضای ستاد ۳۷ مورد بازدید نظارتی انجام شده و هیچ گونه شکایتی از سوی گردشگران به این ستاد ارایه نشده است.
دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی خداآفرین یادآوری کرد: از مجموع گردشگران این شهرستان ۱۰ هزار و ۱۵۹ نفر نیز در مراکز اقامتی، مهمان سراها و اسکان و اقامت آموزش و پرورش این شهرستان اقامت کردند.
کریمی ادامه داد: پل های تاریخی خداآفرین، دریاچه و سد خداآفرین، منطقه گردشگری آینالو، قلعه ها و آثار باستانی و تاریخی متعدد، آبشارهای گوناگون، طبیعت سرسبز و آب وهوای معتدل این شهرستان موجب جذب گردشگران می شود.
خداآفرین با جمعیت ۳۴ هزار نفری در حاشیه رود مرزی ارس در فاصله ۲۴۰ کیلومتری شهر تبریز واقع شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

نرخ ارز و سکه