خانه / آخرین اخبار / مهم‌ترین منطقه گردشگری آذربایجان شرقی جاده اصلی مناسب ندارد

مهم‌ترین منطقه گردشگری آذربایجان شرقی جاده اصلی مناسب ندارد

به گزارش کلیبر خبر، رسول خدابخش در دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور اظهار داشت: شهرستان کلیبر با وسعت ۲ هزار و ۷۲ کیلومترمربع و دارای ۲۴۳ روستا، ۷ دهستان و دو بخش مرکزی و آبش احمد است.

وی با اشاره به اینکه کل محورهای مواصلاتی شهرستان کلیبر ۹۸۴ کیلومتر است، افزود: از مجموع کل راه‌های شهرستان، ۱۲۷ کیلومتر بین‌شهری و ۸۵۷ کیلومتر مربوط به راه‌های روستایی است و تنها ۲۷۲ کیلومتر از راه‌های روستایی آسفالته بوده و ۵۸۵ کیلومتر راه خاکی و نیاز به زیرسازی است.

فرماندار شهرستان کلیبر ادامه داد: کلیبر به دلیل واقع‌شدن در منطقه کوهستانی، نگهداری راه‌های روستایی در فصل زمستان بسیار سخت بوده و محور آینالو به‌کلیبر نیازمند راهداری است.

خدابخش بابیان اینکه به لحاظ برف‌گیر بودن منطقه و ماشین‌آلات فرسوده نمی‌توانیم تمامی راه‌های بین‌شهری و روستایی پوشش دهیم، گفت: یکی از خواسته‌های ما احداث جاده ۵ کیلومتری محور قلعه درسی – کلیبر بوده که امیدواریم به دلیل گردشگری بودن منطقه و کاهش ترافیک درون‌شهری این خواسته مورد توجه قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه برای احداث پل در بیش از ۴۰ روستای کلیبر نیاز به ۵۰ تا صد میلیون تومان اعتبار دارد، اظهار کرد: گردنه پیغام کلیبر یکی از مهم‌ترین نقاط حادثه‌خیز این شهرستان بوده که متأسفانه سالانه شاهد تلفاتی جانی متعددی هستیم و اکثر خودروها به دلیل خروج از مسیر در این گردنه سبب فوتی نیز می‌شود.

فرماندار شهرستان کلیبر با اشاره به اینکه هیچ‌یک از جاده‌های بین‌شهری شهرستان کلیبر راه اصلی نیست و متأسفانه حتی راه ترانزیتی نداریم، خاطرنشان کرد: کلیبر اصلی‌ترین منطقه گردشگری آذربایجان شرقی بوده در حالی که این شهرستان حتی راه اصلی نیز ندارد.

حتما ببینید

تشییع پیکر شهید مدافع امنیت در کلیبر

پیکر مطهر شهید استوار یکم مالک طاهر پس از تشییع، در خانه ابدی خود در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.