خانه / آخرین اخبار / علیرغم کمبود ها افق حرکت هنرمندان متعد در کلیبرامیدوار کننده است

علیرغم کمبود ها افق حرکت هنرمندان متعد در کلیبرامیدوار کننده است

به گزارش کلیبر خبر، در آئین گرامیداشت سالروز هنر انقلاب اسلامی که امروز در سپاه ناحیه کلیبر برگزار شد، حاتمی فرمانده سپاه ناحیه کلیبر در جمع هنرمندان گفت: هنر با همه ابعاد خود در این شهرستان از رخوت و رکود حاکم تا حدودی خارج شده است و ما با وجود گستردگی و تنوع ماموریت های سپاه و بسیج از این فضای تاثیر گذار فرهنگی غفلت نکرده ایم و بنا داریم بیشتر مورد توجه و حمایت قرار دهیم.

حسین حاتمی افزود: این مناسبت و نام گذاری که با شخصیت معنوی و هنری شهید آوینی گره خورده است و جوانان هنرمند ما بهتر است در خصوص ابعاد شخصیتی آن شهید گرانقدر و هنرمند مطالعه کنند چرا که ایشان در حوزه های مختلف هنری صاحب نظر و اتر بوده است اما در جامعه او را با جنگ و روایت فتح می شناسند در حالی که در موسیقی، شعر، سینما و کتاب آثار هنر فراوان و تاثیر گذاری داشته است .

وی افزود: آوینی کسی است که فرهنگ طاغوت و آثار هنری و مکتوب غرب را کاملا هضم کرده بود و بعد از درک هنر متعالی انقلاب اسلامی و جذابیت های تاثیر گذار معنوی آن بیهودگی و پوچی فرهنگ غرب و طاغوت را با صدای بلند فریاد می زد.

سرهنگ حاتمی با بیان اینکه ایفای نقش هنرمندان بومی در خلق آثار هنری و مهار آسیب های اجتماعی مبتلا به ضرورت امروز جامعه ماست و این دغدغه می خواهد هنرمندان کلیبری را به پر تحرکی دعوت نمود و گفت: افق حرکت در این فضا علیرغم کمبود ها امیدوار کننده است و حضور در محیط فرهنگ و گردشگری شهرستان برنامه های مدونی خواهیم داشت.

در این دیدار هنرمندان به بیان نقطه نظرات خود در خصوص مسائل فرهنگی و هنری شهرستان پرداخته و مشکلات را بیان کردند.

این برنامه با حضور مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و پیشکسوتان هنری برگزار شد.

حتما ببینید

کرونا – تعطیلی اجباری اماکن تجاری در مشگین‌شهر

به گزارش کلیبرخبر به نقل از ساوالان؛ فرماندار مشگین‌شهر گفت: 🔹 در صورت ادامه‌ی روند …

یک نظر

  1. با سلام و خسته نباشید، تعریف هنر و هنرمند ظاهراً سلیقه ای و جناحی شده است و کسانی که خود را در مقابل دیدگان به ظاهر هنر دوستان نشان ندهند نه هنرمندند و نه شهروند. لطفاً تعریف هنر را محدو به آنچه خود می سازید نکنید. کسانی راکه در کنا خود نشانده و به آنها نام هنرمند می دهید آنهم هنر مند انقلابی، مطمئن باشید رنگشان با هر تغییری عوض خواهد شد. لطفاً خودی ها را از جامعه طرد نکنیم. و…..

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.