آخرین خبرها
خانه / آخرین اخبار / نتوانسته‌ایم در مرحله‌ی تشکیل دولت اسلامی موفق عمل کنیم

نتوانسته‌ایم در مرحله‌ی تشکیل دولت اسلامی موفق عمل کنیم

به گزارش کلیبر خبر، در نماز جمعه‌ی امروز شهرستان کلیبر، یک دانشجوی اعزامی از «تبریز» به عنوان سخن‌ران بین‌الصلاتین با بیان این که «متأسفانه در طول تاریخ، تجربه‌های تلخی برای تشکیل حکومت اسلامی داشته‌ایم»، گفت: بی‌بصیرتی مردم و بی‌توجهی به ولی زمان باعث شده حکومت اسلامی به دست مستکبران بیافتد.

این عضو بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز با بیان این که در این برهه از زمان به برکت انقلاب اسلامی و با رهبری حضرت آقا به سوی تمدن اسلامی پیش می‌رویم، تصریح کرد: انقلاب اسلامی، تشکیل نظام اسلامی، تشکیل دولت اسلامی و تشکیل جامعه‌ی اسلامی تا وصل به حکومت امام زمان مراحلی هستند که باید طی شوند. اما با وجود شکل‌گیری انقلاب اسلامی به رهبری امام و تشکیل نظام اسلامی با تلاش‌های انقلابی‌ها، هنوز در محله‌ی تشکیل دولت اسلامی نتوانسته‌ایم موفق عمل کنیم.

«حسن وثوقیان» دلیل این امر را کمبود نیروی انسانی مجرب و نبود افرادی که به معنای واقعی دولت اسلامی را برای اتصال به حکومت امام زمان تشکیل بدهند، دانست.

وی از نقش مردم در تشکیل دولت اسلامی به عنوان نقشی کلیدی یاد کرد و گفت: حالا که در عرصه‌ی انتخابات هستیم حضور پرشور مردم که با وجود همه‌ی مشکلات به نظام پایبند هستند، می‌تواند قدرت نظام را بالا ببرد و از نفوذ دشمن جلوگیری کند.

عضو بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز با بیان این که حضور مردم در صورتی مؤثر است که متکی به شناخت و انتخاب فرد اصلح باشد، گفت: فرد اصلح کسی است که بر اساس توصیه‌های حضرت آقا همیشه نگاه به مردم داشته باشد.

وثوقیان با بیان این که مناظرات تلویزیونی فرصتی است تا بخشی از شناخت مردم از نامزدها بر مبنای اظهارات آن‌ها و رعایت عفت کلام‌شان شکل بگیرد به تبیین شاخصه‌های مورد نظر رهبری از نگاه خود پرداخت و گفت: یکی از شاخص‌های مورد نظر رهبری برای انتخاب فرد اصلح، سلامت مالی آن‌ها در انتخابات است. استقامت در برابر دشمن شاخصه‌ی دیگری است که فرد اصلح باید داشته باشد. سعنی در مقابل دشمن بایستد و مثلاً نگوید با مذاکره و آشتی مسایل را حل کنیم.

سخنران بین‌الصلاتین نماز جمعه‌ی امروز کلیبر ادامه داد: فرد اصلح باید مشکلات مردم را بشناسد. کسی که درد مردم را نچشیده باشد، نمی‌تواند مشکلات مردم را درک کند و برای حل آن‌ها برنامه‌ریزی کند.

وی ادامه داد: حضور مردم در راهپیمایی‌ها و انتخابات به معنی رضایت آن‌ها نیست. مردم گله‌مندند؛ پیش‌رفت علمی متاسفانه آن‌گونه که باید پیش نمی‌رود. مردم از نگاه به بیرون و ضعف مدیریت‌ها گله‌مند هستند.

این دانشجوی بسیجی ادامه داد: حضور در انتخابات وظیفه‌ی ماست و ما باید کسی را انتخاب کنیم که بتوانیم در مقابل این‌ها بایستیم. به ویژه این که حالا اولویت اصلی ما اقتصاد است. حضرت آقا هم اقتصاد مقاومتی را به همین منظور مطرح کرده‌اند. اصلاً خود امریکا هم اقتصادش مقاومتی است.

وی با بیان این که اقتصاد کشور کاملاً متوقف شده است، گفت: حضرت آقا در ۷ – ۶ سال اخیر یک‌سره از اقتصاد مقاومتی سخن گفته‌اند و تا این مسأله حل نشده این شعار ادامه دارد.

عضو بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز نتیجه‌گیری کرد: پس باید دولتی سر کار بیاید که به این اصل پایبند باشد و به اقتصاد درونی و خودکفا متعهد باشد. دولتی که استقلال اقتصادی داشته و بتواند با قدرت الگوی اقتصاد مقاومتی را در کشور پیاده کند.

وی در پایان گفت: متأسفانه چندین کارخانه تعطیل شده‌اند. دانشجویان بیکار هستند. یعنی وضع این‌قدر خراب است که دانشجوی دوره‌ی دکترا هم بیکار است. پس باید تلاش کنیم با انتخاب اصلح نقش‌مان را برای تشکیل دولت اسلامی و پیشرفت در عرصه‌هایی که حضرت آقا فرموده‌اند، به برکت نظام و انقلاب اسلامی به خوبی ایفا کنیم.

حتما ببینید

کرونا – کار خوبی که «جوانان داوطلب» کلیبر کرده‌اند

به گزارش کلیبرخبر؛ جمعی از جوانان داوطلب کلیبر برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا همچنین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.