خانه / آخرین اخبار / نامزدها در حد وظایف و اختیاراتِ قانونی‌شان وعده بدهند

نامزدها در حد وظایف و اختیاراتِ قانونی‌شان وعده بدهند

به گزارش کلیبر خبر، امام جمعه‌ی کلیبر در خطبه‌های امروز نماز جمعه‌ی این شهرستان با اشاره به سال‌گشت تحریم توتون و تنباکو، تصریح کرد: مثال‌های تاریخی زیادی وجود دارد که رابطه‌ی بین ملت ایران و مرجعیت دینی، یک رابطه‌ی خدشه‌ناپذیر است. از جمله؛ همین ماجرای فتوای تحریم توتون و تنباکو از سوی مرجع وقت، آیت‌اله میرزا حسن شیرازی که با یک اشاره‌ی وی، ملت ایران قلیان‌ها را شکستند و توطئه‌یی که در سال ۱۳۰۹ ه. ق به دست ناصرالدین شاه قاجار با واگذاری امتیاز دخانیات ایران به مدت پنجاه سال به انگلیسی‌ها شکل گرفته بود، در نطفه نابود شد.
حجه‌الاسلام سید حسن موسوی خاطرنشان کرد: همین ملت ایران، هنوز پای مرجعیت و ولایت ایستاده و هیچ‌کدام از دشمنان نمی‌توانند حتا خیالِ باطلِ تجاوز به حریم جمهوری اسلامی ایران را به دل خود راه بدهند چرا که ایرانیان مومن و ولایت‌مدار، با یک اشاره، همه‌ی نقشه‌های آنان را باطل می‌کنند.
امام جمعه‌ی کلیبر در ادامه، وحدت موجود در جامعه‌ی اسلامی را مهم‌ترین نشانه‌ی رشد انقلاب اسلامی دانست و گفت: با وجود همه‌ی اختلاف سلیقه‌ها و تضارب آرا، وحدت مردم و مسؤولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدشه‌ناپذیر است و به لطف خدای متعال همه‌ی توطئه‌ها را خنثا خواهد کرد.
موسوی همچنین با اشاره به برگزاری پنجمین دوره‌ی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوزادهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری که جمعه‌ی آینده در سراسر میهن اسلامی برگزار خواهد شد، نامزدهای انتخاباتی را به شناخت حدود وظایف و اختیارات قانونی خود فرا خواند و تأکید کرد: نامزدهای محترم در محدوده‌ی همین اختیارات و وظایف قانونی خود وعده بدهند و کاری نکنند که بعداً خدای نکرده سلامت فکر و قول‌شان زیر سؤال ببرد.
امالم جمعه‌ی کلیبر همچنین خواستار پرهیز همه‌ی نامزدهای انتخاباتی و هواداران آن‌ها از تجاوز به حریم خصوصی مردم و تخریب اموال عمومی به ویژه در هنگام نصب اقلام تبلیغاتی شد.

حتما ببینید

کرونا – تعطیلی اجباری اماکن تجاری در مشگین‌شهر

به گزارش کلیبرخبر به نقل از ساوالان؛ فرماندار مشگین‌شهر گفت: 🔹 در صورت ادامه‌ی روند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.