سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۳۹۷
16:15:58 - دوشنبه 22 خرد 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در سی وپنجمین دوره مسابقات قرآن کریم/
درخشش سریعترین حافظ جهان اسلام
فاطمه مولایی کلیبر، سریعترین حافظ جهان اسلام در رشته حفظ کل قرآن کریم ،در مسابقات دانش آموزی استان آذربایجان شرقی رتبه اول استانی و راهیابی به مرحله کشوری را به خود اختصاص داد.

به گزارش کلیبر خبر، فاطمه مولایی در بهمن ماه سال۹۵ در مسابقات جهاد کشاورزی در رشته حفظ کل قرآن در سطح استان آذربایجان شرقی رتبه اول را کسب کرده بود.

وی متولد ۱۳۸۱ دانش آموز پایه نهم سریعترین حافظ جهان اسلام  همراه با ترجمه تحت اللفظی که دراول مرداد سال ۱۳۹۴شروع به حفظ قرآن کریم ودر ۲۴ آذز ماه همان سال (۴ماه وبیست وچهار روز)  به اتمام رسانده است. وی موفق به اخذمدرک تخصصی حافظان قرآن کریم  درجه سه، معادل مدرک کارشناسی از سازمان تبلیغات اسلامی وموفق به اخذگواهینامه پایان دوره آموزش عمومی قرآن کریم از معاونت قرآن وعترت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و همچنین  مدرک حفظ کل قرآن  را نیز از مهد قرآن وعترت استان آذربایجان شرقی دریافت کرده است .

پدر، سریعترین حافظ جهان اسلام  می گوید: قرآن کلام  خداست درستور المعل زندگی دنیوی واخروی همه انسان ها می باشد این معجزه الهی یک پیمان نامه ومیثاق نامه بین مردمان ادیان دیگر ومسلمانان می باشد وعمل به پیام های این کتاب آسمانی رستگاری وسعادتمندی دنیوی واخروی را تامین می کند.

وی با تاکید بر اینکه مراجعه به قرآن و تلاوت آن همراه با تفکر وتدبر و فهم معانی عمیق آن  انسان را از تمامی لغزش ها وخطاهای عصر کنونی محفوظ  می دارد از خانواده ها خواست: بانهادینه کردن تکریم واحترام قرآن مجید وعمل وانس به این کتاب مقدس آسمانی خوراک  معنوی قرآن را به فرزندان خود بچشانند و کسب معنویات  بدون چنگ زدن به این ریسمان الهی میسر نخواهد بود.

خواهر فاطمه، زهرا خانم نیزحافظ ۱۰ جزءقرآن کریم زیر نظر استاد راثی  می باشند .

فاطمه نیز می گوید: هر چه دارم ازعنایت خاص آقا امام رضا (ع) است نزدیکی به خداوند، یکی از راههای اصلی وکلیدی معنویات قرآنی است.

وی با خوشحالی احضار کرد در سایه حفظ وانس با قرآن که سبب  تقویت حا فظه شان شده در درس هایشان پیشرفت قابل توجهی دارند.

سریعترین حافظ جهان اسلام به هم سن وسالان خودتوصیه کرد: اگر توانایی حفظ قرآن را نداشته باشند حتما روزانه  یک یا دو صفحه از قرآن را بخوانند .

فاطمه مولایی از استاد یحیی راثی واساتید موسسه آوای آسمانی تبریز ، مدیر سابق مدرسه دخترانه بنت الهدی  خانم عبدیان ومدیر فعلی خانم محمدی واز زحمات شبانه روزی والدین خود نیز تشکر و قدردانی کرد و ازمسئولین  شهر خواست هر وعده ای که در این زمینه به نخبگان وحافظان قرآنی  می دهند به آن عمل کنند.

خبرنگار: معصومه علی وند/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

نرخ ارز و سکه