یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۳۹۷
14:51:11 - شنبه 27 خرد 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حضرت علی (ع) نمادِ دین‌داری، ولایت‌مداری، مردم‌سالاری و عدالت است
حضرت علی (ع)، نمادِ دین‌داری، ولایت‌مداری، مردم‌سالاری و عدالت است؛ و اولین کسی بود که به اسلام ایمان آورد و رسالت نبی اکرم (ص) را پذیرفت.

به گزارش کلیبر خبر، امام جمعه‌ی کلیبر در خطبه‌های امروز نماز جمعه‌ی این شهرستان با اشاره به توطئه‌های استکبار جهانی بر علیه جمهوری اسلامی ایران، «امنیت»ِ کشور را در گرو «وحدتِ ملی» دانست و تأکید کرد: مردم ایران اسلامی، توطئه‌های دشمنان خود را می‌شناسند و به استکبار جهانی، صهیونیزم و وهابیت اجازه نخواهند داد نقطه‌ی قوت جامعه‌ی ایران را که همانا «وحدت ملی زیر پرچم ولایت فقیه» است، مخدوش کنند.
حجه‌الاسلام سید حسن موسوی خاطر نشان کرد: وحدت بی‌نظیر و هم‌دلی موجود در جامعه‌ی ایرانی – اعم از دولت و ملت – استکبار جهانی و ایادی صهیونیستی و وهابی آن را در دست‌یابی به اهداف شوم‌شان ناکام می‌گذارد. کما این که حمله‌ی تروریستی داعشیون دست‌پرورده‌ی وهابیت و سلفی‌گری، نه تنها به تقویت وحدت ملی در میان مردم ما منجر شد که با هوشیاری نیروهای امنیتی کشور، توطئه‌شان به خودشان برگشت و بیش از ۱۲۰ تیم تروریستی در کشور شناسایی و دستگیر شدند.

امام جمعه‌ی کلیبر همچنین با اشاره به لیالی پر فیض و برکت «قدر»، از امیرالمؤمنین به عنوان الگویی بی‌بدیل در تاریخ بشریت یاد کرد و گفت: حضرت علی (ع)، نمادِ دین‌داری، ولایت‌مداری، مردم‌سالاری و عدالت است؛ اولین کسی که به اسلام ایمان آورد و رسالت نبی اکرم (ص) را پذیرفت و با وجود وصیت حضرت محمد مبنی بر انتخاب وی به عنوان وصی و جانشینِ خود، ۲۵ سال پس از آن حضرت صبر کرد تا بیعت مردم با وی برای تشکیل حکومت عدل علوی شکل بگیرد. پس از آن هم با انواعِ توطئه‌های داخلی از سوی مدعیانِ مسلمانی مواجه شد ولی با همان‌ها نیز به عدالت رفتار کرد.

حجه‌الاسلام موسوی با اشاره به هفته‌ی جهاد کشاورزی، صنعت کشاورزی را اساس اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: رونق این صنعت، علاوه بر اشتغال‌زایی و درآمدزایی برای قشر عظیمی از مردم کشور، خودکفایی ملی را نیز به دنبال دارد.
وی با بیان این که شهرستان کلیبر به دلیل برخورداری از زمین‌های مرغوب، میزانِ بارندگی خوب و آب‌های جاری، از مناطق مستعد کشاورزی به شمار می‌رود، از جهاد کشاورزی به سبب اجرای سیاست‌های اصلاح الگوی کشت قدردانی کرد و گفت: کشاورزی را باید به عنوانِ صنعتی که می‌تواند کیفیت زندگی مردم و درآمد آنان را بهبود ببخشد، جدی گرفته و آموزش‌های لازم را در اختیار کشاورزان قرار بدهیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

نرخ ارز و سکه