یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۳۹۷
7:50:20 - یکشنبه 11 تیر 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار خداآفرین:
حدود ٢۰هکتار از مراتع مشجر و پوشش گیاهی در آتش سوخت
فرماندار خداآفرین با بیان اینکه در مراتع بالادست پارک ساریجالو_جانانلو آتش سوزی اتفاق افتاده و وزش باد موجب تشدید آن شده بود از مهار این آتش سوزی خبر داد.

به گزارش کلیبر خبر، امین امینیان در جلسه فوق العاده مدیریت بحران که با محوریت آتش سوزی و اطفاء حریق در سالن فرمانداری تشکیل شد، با بیان اینکه در این آتش سوزی حدود ٢۰هکتار از مراتع مشجر و پوشش گیاهی در آتش سوخته است، علت این آتش سوزی را عامل انسانی عنوان کرد.

وی افزود: با تلاش نیروهای مردمی ‘عوامل مدیریت بحران واطفاء حریق شهرستان ازجمله نیروهای مرزبانی ‘هلال احمر ‘سپاه ‘منابع طبیعی , و منطقه آزاد ارس این آتش مهار شد.

امین امینیان با اعلام اینکه در سال گذشته بیش از ٧۰ مورد آتش سوزی در این شهرستان اتفاق افتاده است ‘برلزوم اقدامات پیشگیرانه در راستای آتش سوزی به ویژه در جنگلها و مراتع تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه جنگلها ‘محیط زیست وعامل حیات انسانهاست ‘ضرورت توجه وحفاظت از جنگلها را وظیفه همگانی توصیف کرد.

امینیان در ادامه با تاکید بر نصب علایم هشدار دهنده و راهنمایی در کمپ های گردشگری و مسیرهای پرتردد ‘خواستار شناسایی و آموزش ۵۰ نفر در هربخش از شهرستان از میان افراد علاقمند در خصوص پیشگیری و مقابله با بحران شد.

فرماندار خداآفرین پیشگیری ‘آمادگی برای مقابله و بازسازی و بازتوانی را چهار عامل در مدیریت بحران نام برد و افزود: آموزش یک اقدام جامعه محور است وحرکت به این سمت موجب ایجاد احساس مسوولیت در مردم میشود.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان خداآفرین همچنین با تاکید بر شناسایی مناطق مستعد آتش سوزی ‘خواستار ایجاد یگان امدادی تخصصی در جنگل و مراتع این شهرستان شد.

وی همچنین با بیان اینکه تجهیزات مورد نیاز در مواقع آتش سوزی از جمله کپسولهای کوله ای قابل حمل باید تهیه شود اظهار کرد: بحران و حوادث غیر قابل پیش بینی هست و باید خانواده ها اموال خود را در مقابل بلایا و حوادث مانند آتش سوزی بیمه کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

نرخ ارز و سکه