دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۳۹۷
9:58:19 - شنبه 21 مرد 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
قابل توجه مردم؛
آب به جای جارو! / مایه حیات را هدر ندهیم
بعضی از مغازه داران برای گرد گیری جلوی مغازه خود از آب شرب به صورت غرق آبی استفاده می‌کنند که در نهایت این مایه حیاتی به خیابان‌ها سریز شده و هدر می‌رود و در سمت مقابل از کم آبی در این فصل به شدت گله‌مند‌اند.

به گزارش کلیبر خبر، همانگونه که تنفس هوا امری بدیهی است مصرف آب هم نیاز حیاتی است. سابقاً تصور می شد منابع آب نامحدودند، اما امروزه حتی کشورهای توسعه یافته نیز محدودیت منابع آبی را درک نموده اند.

آب کیمیاترین منابع موجود در جهان و از اساسی ترین الزامات فعالیت‌های بشری محسوب می شود و اهمیت زیست محیطی آن را نمی توان نادیده انگاشت.

طبق نظر برخی صاحب نظران جنگ‌های آینده برای دسترسی به منابع آب روی خواهند داد ولی متاسفانه برخی از ماها با سهل انگاری این مایه حیات بخش را در اثر مصرف بی رویه و نا صحیح هدر می‌دهیم.

در همین راستا چند وقتی بود که هدر رفت آب در خاک گیری خیابان ها مورد توجه نگارنده قرار می‌گرفت تا در نهایت منجر به نگارش خبری در این زمینه شد.

آب مصرفی که برای آب پاشی خیابان استفاده می شود از آب لوله کشی یا همان آب شرب مردم تأمین می‌شود.

آب این مایه حیاتی در شرایطی توسط مغازه داران برای آب پاشی به صورت سر ریز از بین می‌رود که اهالی شهر کلیبر اکثراً در فصول گرم سال از کم آبی گله دارند، پس شایسته است بعضی ها مانع از هدر رفت آب شوند.

از مخاطبین محترم انتظار می رود در صورت مشاهده ی چنین مواردی ابتداً بصورت لسانی تذکر داده و فرد خاطی را از این عمل نا شایست نهی نمایند و در صورت عدم توجه از سوی فرد خاطی به تذکرات، خواهشمند است با موبایل خویش اقدام به عکس برداری نموده و برای ما ارسال کنند تا در کانال کلیبر خبر انتشار دهیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

نرخ ارز و سکه