خانه / آخرین اخبار / دشمن تلاش می‌کند آیین‌های عزاداری ‌را به انحراف بکشاند

دشمن تلاش می‌کند آیین‌های عزاداری ‌را به انحراف بکشاند

به گزارش کلیبر خبر، حجت‌الاسلام سیدحسن موسوی در جمع مردم کلیبر با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین (ع) اظهار کرد: عاشورا به ما درس مبارزه با ظالم را آموخت و همه باید با تاسی از قیام عاشورای امام حسین (ع) و یارانش در مقابله و مبارزه با ظالم و ستمکار و ترویج فریضه امر به معرف و نهی از منکر تلاش کنیم.

وی افزود: در ماه محرم به قشر جوان و نوجوان اهمیت ویژه‌ای داده شود و از مواردی که سبب ایجاد مردم آزاری می‌شود جدا پرهیز شود.

امام جمعه کلیبر با اشاره به این نکته که عزت و اقتدار شیعه برگرفته از مکتب حیات بخش عاشورا است خاطر نشان کرد: عزت و اقتدار شیعه وامدار و برگرفته از جریان عاشورا است و دشمن با علم به این موضوع، تلاش می‌کند حرکت خودجوش مردم در آیین عزاداری ایام محرم را به انحراف بکشاند که در چنین شرایطی باید با هوشمندی و درایت در برابر توطئه‌های شوم معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مکتب شیعه ایستادگی کرد.

موسوی در ادامه از مداحان خواست خارج از واقعیت حادثه کربلا چیزی نگویند و افراط را کنار بگذارند  چراکه افراط دین را و سنت ائمه را تحریف می‌کند، باید حماسه سیدالشهدا پر از شور و شعور و ایثار باشد.

امام جمعه کلیبر در ادامه بیان کرد: درحال حاضر دشمنانی که نتوانستند مانع از توسعه و بسط فرهنگ اصیل و آرمان الهی قیام عاشورا شوند سعی می‌کنند از طریق ایجاد انحراف در برگزاری آیین‌های ویژه سوگواری و عزاداری ماه محرم، از حفظ و احیای فرهنگ اصیل و آموزه‌های الهی قیام کربلا پیشگیری کنند.

وی در ادامه ماه محرم  را بهترین فرصت برای احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر دانست و گفت: نباید از فرصت پیش‌رو غفلت کنیم بلکه باید در ماه پیروزی خون بر شمشیر این فریضه واجب بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد چرا که امربه‌معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است و مختص به گروه و عده خاصی نیست. در جامعه‌ای که به امر به معروف و نهی از منکر عمل شود، سالم و امن خواهد بود.

موسوی در پایان با بیان این که نهضت حسینی ارزش‌ها و آرمان‌های بسیاری را با خود به همراه داشته که برای همیشه تاریخ ماندگار خواهد ماند، بیان داشت: باید تلاش کنیم تا جامعه تنها در مسیری که آرمان‌های حسینی مورد توجه است گام بردارد.

انتهای پیام/

حتما ببینید

کرونا – تعطیلی اجباری اماکن تجاری در مشگین‌شهر

به گزارش کلیبرخبر به نقل از ساوالان؛ فرماندار مشگین‌شهر گفت: 🔹 در صورت ادامه‌ی روند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.