خانه / یادداشت و مقاله / کارهایی که هر شهروند برای برون‌رفت از این بحران باید انجام بدهد

کارهایی که هر شهروند برای برون‌رفت از این بحران باید انجام بدهد

به گزارش کلیبرخبر؛ دکتر صولت عطالو در یادداشتی با اشاره به وضعیت گسترش کرونا در کشور و ضرورت همکاری عامه‌ی مردم برای مقابله با این ویروس، نوشت:

🔹 هم‌وطنان و هم‌شهریان عزیز، بیماری خطرناک کرونا ویروس از مرز کشور، اولین سد مقاومت گذشته و صرف‌نظر از کوتاهی‌ها وارد استان‌ها و شهرهایمان شده است.
بیماری بی‌رحمی که کوچک و بزرگ، قوم و رنگ و زبانِ آدم‌ها فرقی برای او ندارد. ما در آستانه‌ی گرفتاری این بلا قرار گرفته‌ایم.

🔹 تجربه و رهنمودهای تخصصی، راه نجات را رعایت بهداشت فردی و عمومی، قرنطینه در خانه، عدم تجمع و تماس و تردد غیر ضروری مشخص کرده است.

🔹 لذا برای نجات خود و اطرافیان لازم است هر ایرانی به‌پا خیزد و با تعصب ملی در مبارزه علیه این گرفتاری، به سلامتی خود، اطرافیان و هم‌شهریان و به دولت کمک کند.

🔹 هر کسی باید یک بهداشت‌یار و نگهبان سلامتی باشد و باری از دوش دولت در حد امکان بردارد.

🔹 هر کسی وظیفه دارد به نوبه‌ی خود بر مشکلات موجود اضافه نکند. با رعایت بهداشت فردی و عمومی کمک کند تا تعداد بیماران رو به افزایش نرود.

🔹 خرید و بازار را همه باید تعطیل کنند. خیابان‌ها را خلوت کنند. در هیچ مراسمی جمع نشوند.

🔹 مسافرت و جابه‌جایی و مهمانی فعلاً ضرورتی ندارد. دید و بازدید لزومی ندارد. قرنطینه‌ی خانگی دو هفته با قطع زنجیره‌ی انتقال نجات‌بخش است. پزشکان فداکارانه در سنگر طبابت صلابت داشته باشند و مطب‌ها در روزهای سختی مردم تعطیل نگردد.

🔹 تعطیلی مراکز تجمعی دانشگاهی و آموزشی و ادارات و مدارس واجب است. هم‌چنان‌که بیماری با کسی شوخی ندارد، هیچ امری بر سلامتی ارجحیت ندارد.

🔹 دولت باید در پشتیبانی کوتاهی نکند و بسیار جدی‌تر و قاطع باشد. افراد فرصت‌طلبِ محتکرِ اقلام بهداشتی – که با جان مردم بازی می‌کنند – از ستون پنجم شرایط جنگی خیانت‌کارترند با مهلت ۲۴ ساعته‌ی ارائه‌ی اجناسِ موجود در انبارها، باید همه‌ی اموال‌شان مصادره و برای عبرت دیگران سریعاً [مجازات] شوند.

🔹 بر تک تک مردم یک‌پارچه‌ی ایران واجب حیاتی است که خودشان برای حفظ سلامتی خودشان به‌پا خیزند و سرباز سلامتی باشند. جهاد عمومی مبارزه با بیماری و جلوگیری از شیوع را راه بیاندازند.

🔹 عید امسال جشن ریشه‌کنی کروناست».

حتما ببینید

معیشت وامنیت ملی حرف اول و نخستین نیاز و آرمان هرملتی است

معیشت وامنیت ملی حرف اول و نخستین نیاز و آرمان هرملتی است ومتاسفانه دولت تدبیر و امید!!! در این چهار سال هیچ وقت به این امر توجه نکرد. واین خود به تنهایی برای اثبات بی کفایتی و بی تدبیری این دولت کافی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.