خانه / آخرین اخبار / احتمال پاییزی شدن ۲۷مین دوره جشنواره سوارکاری هارنا / کوچ عشایر تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

احتمال پاییزی شدن ۲۷مین دوره جشنواره سوارکاری هارنا / کوچ عشایر تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

یه گزارش کلیبرخبر؛ کرونا زندگی مردم جهان را در همه ابعاد آن تحت الشعاع قرار داده است و منطقه قره داغ که عشایر بخش قابل توجهی از جمعیت آن را تشکیل می دهند از این موضوع مستثنی نیست.

🔹 در خصوص کوچ عشایر، سخاوت آبهشت رییس منابع طبیعی کلیبر به کلیبرخبر می گوید: بر اساس بخشنامه ای که اداره کل منابع طبیعی آذربایجانشرقی صادر کرده است هیچگونه مجوزی برای عشایر صادر نمیشود و عشایر تا اتخاذ تصمیم در ستاد مقابله با کرونا حق کوچ نخواهند داشت. این بخشنامه بزودی به دهیاری ها و شوراهای اسلامی ابلاغ می شود.

🔹 در خصوص برگزاری بیست و هفتمین دوره جشنواره سوارکاری عشایر هارنا هم اصغر وجودی رییس ورزش و جوانان کلیبر به کلیبرخبر گفت: اولین جلسه هماهنگی این جشنواره هفته آینده با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان در فرمانداری کلیبر برگزار می شود.

🔹وجودی تأکید کرد: امسال با شرایط خیلی خاص و متفاوتی روبرو هستیم. فعلاً کشور با شیوع کرونا درگیر است و از ۶ اردیبهشت ماه هم با آغاز ماه مبارک رمضان امکان برگزاری این جشنواره فراهم نخواهد بود. در بهترین حالت ۹ خرداد ۱۳۹۹ ممکن است این جشنواره برگزار شود که حالا در جلسه هفته آینده در این باره تصمیم گیری می شود.

🔹 رییس ورزش و جوانان کلیبر خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر در مهرماه و همزمان با کوچ پاییزه عشایر یکی دیگر از گزینه های احتمالی ماست.

حتما ببینید

مدارس و دانشگاه‌ها تا آخر سال ۹۸ تعطیل شد

به گزارش کلیبرخبر به نقل از ایسنا؛ وزیر بهداشت امروز پنج‌شنبه ۱۵ اسفند ۹۸ با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.