خانه / آخرین اخبار / احتمال پاییزی شدن ۲۷مین دوره جشنواره سوارکاری هارنا / کوچ عشایر تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

احتمال پاییزی شدن ۲۷مین دوره جشنواره سوارکاری هارنا / کوچ عشایر تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

یه گزارش کلیبرخبر؛ کرونا زندگی مردم جهان را در همه ابعاد آن تحت الشعاع قرار داده است و منطقه قره داغ که عشایر بخش قابل توجهی از جمعیت آن را تشکیل می دهند از این موضوع مستثنی نیست.

🔹 در خصوص کوچ عشایر، سخاوت آبهشت رییس منابع طبیعی کلیبر به کلیبرخبر می گوید: بر اساس بخشنامه ای که اداره کل منابع طبیعی آذربایجانشرقی صادر کرده است هیچگونه مجوزی برای عشایر صادر نمیشود و عشایر تا اتخاذ تصمیم در ستاد مقابله با کرونا حق کوچ نخواهند داشت. این بخشنامه بزودی به دهیاری ها و شوراهای اسلامی ابلاغ می شود.

🔹 در خصوص برگزاری بیست و هفتمین دوره جشنواره سوارکاری عشایر هارنا هم اصغر وجودی رییس ورزش و جوانان کلیبر به کلیبرخبر گفت: اولین جلسه هماهنگی این جشنواره هفته آینده با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان در فرمانداری کلیبر برگزار می شود.

🔹وجودی تأکید کرد: امسال با شرایط خیلی خاص و متفاوتی روبرو هستیم. فعلاً کشور با شیوع کرونا درگیر است و از ۶ اردیبهشت ماه هم با آغاز ماه مبارک رمضان امکان برگزاری این جشنواره فراهم نخواهد بود. در بهترین حالت ۹ خرداد ۱۳۹۹ ممکن است این جشنواره برگزار شود که حالا در جلسه هفته آینده در این باره تصمیم گیری می شود.

🔹 رییس ورزش و جوانان کلیبر خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر در مهرماه و همزمان با کوچ پاییزه عشایر یکی دیگر از گزینه های احتمالی ماست.

حتما ببینید

تشییع پیکر شهید مدافع امنیت در کلیبر

پیکر مطهر شهید استوار یکم مالک طاهر پس از تشییع، در خانه ابدی خود در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.