خانه / دسته‌بندی نشده / ممنوعیت ساخت و ساز و تغییر کاربری در اراضی کشاورزی کلیبر

ممنوعیت ساخت و ساز و تغییر کاربری در اراضی کشاورزی کلیبر

فرماندار کلیبر از ممنوعیت ساخت و سازها و تغییر کاربری‌های غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

عدالت حاجی پور در جمع خبرنگاران، با تاکید بر حفظ خاک و مرغوبیت اراضی کشاورزی شهرستان کلیبر، گفت: در صورت هرگونه مشاهده تغییر کاربری و ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی مرغوب و درجه یک، با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی افزود: حفظ خاک و تقویت آن در تامین مواد غذایی بسیار مهم بوده و نباید با ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری این نعمت الهی را از بین برده و باعث از نابودی منابع غذایی و به خطر افتادن امنیت غذایی مردم باشیم.

به گزارش کلیبرخبر، حاجی پور، خواستار توجه ویژه تمامی ادارات مرتبط و خدمات رسان به حفظ و حراست از منابع آبی و خاکی شهرستان کلیبر شد.

وی همچنین از اداره جهاد کشاورزی شهرستان خواست در صورت اعطای مجوز به متقاضیان ساخت و تغییر کاربری در اراضی، صرفا به افرادی این مجوز صادر شود که اراضی کشاورزی آن‌ها از نظر نوع زمین کشاورزی دارای درجه سه یا چهار باشد.

وی، خواستار بازنگری و مطالعه کارشناسی شده طرح‌های هادی در مناطق روستایی کلیبر شد و افزود: باید تمام بخشداری‌ها و دهیاری‌ها در بازنگری و مطالعه طرح‌های هادی روستاها همراه با مشاوران و کارشناسان بنیاد مسکن همکاری کنند تا حق هیچ روستایی تضعیف نشود.

انتهای پیام

حتما ببینید

عجله نوزد کلیبری در رند ترین روز تاریخ

به گزارش کلیبرخبر، سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی از تولد نوزاد با رندترین تاریخ تولد در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.