خانه / اسلایدر / فضای دو قطبی به صلاح منطقه نیست / خیز جریان سوم در این دوره هم بعید است / فرصت ارایه‌ی برنامه برای همه‌ی نامزدها فراهم شود

فضای دو قطبی به صلاح منطقه نیست / خیز جریان سوم در این دوره هم بعید است / فرصت ارایه‌ی برنامه برای همه‌ی نامزدها فراهم شود

به گزارش خبرنگار کلیبر خبر، نامزد نهمین دوره‌ی انتخابات مجلس شورای اسلامی (سال ۱۳۹۰) در حوزه‌ی انتخابیه‌ی کلیبر، با تأکید بر لزوم حضور حدأکثری مردم برای انتخاب آگاهانه و مسؤولانه‌ی نامزد اصلح، تصریح کرد: با شناختی که از نامزدها دارم، خیر جریان سوم را بعید می‌دانم.

نامزد نهمین دوره‌ی انتخابات مجلس شورای اسلامی (سال ۱۳۹۰) در حوزه‌ی انتخابیه‌ی کلیبر، با تأکید بر لزوم حضور حدأکثری مردم برای انتخاب آگاهانه و مسؤولانه‌ی نامزد اصلح، تصریح کرد: با شناختی که از نامزدها دارم، خیز جریان سوم را بعید می‌دانم.

گفت‌وگوی کلیبر خبر با مهدی راثی، نامزد انتخابات پیشین مجلس شورای اسلامی از حوزه‌ی انتخابیه‌ی کلیبر و مسؤول نمایندگی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی در جمهوری آذربایجان را می‌خوانید…

مهدی راثی در پاسخ به سؤالی در مورد نامزدی انتخابات دهم گفت: بسیار علاقمند بودم که توفیق مجدد حضور در این دوره از انتخابات را پیدا می کردم تا بتوانم در صورت توفیق برای خدمت جانانه به شهروندان غیور منطقه نهایت تلاش خود را بکنم. اما متاسفانه به علت حضور در ماموریت خارج از کشور و نیاز سازمان صدا و سیما برای تداوم حضور در محل ماموریت (جمهوری آذربایجان) توفیق حضور مجدد در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را پیدا نکردم. در ضمن بحمدا… تعدد نامزدهای عزیز در این دوره از انتخابات که مایه مباهات برای منطقه مستعد ما نیز هست، حضور ما را در این دوره زیاد ضروزی نمی کرد. امید دارم که خیر و صلاح حوزه انتخابیه با دستان پرتوان اهالی شریف در این دوره رقم بخورد.

وی اضافه کرد: متاسفانه میدان‌داران انتخابات تمام تلاش‌شان این بود که فضای دو قطبی را مجددا در منطقه ایجاد بکنند که البته تا حدودی نیز در خلق این فضا موفق شدند. آنها درصدد هستند با خلق این فضا و از این طریق به خواسته های خود نایل شوند که این هم مطلقا به صلاح منطقه نمی باشد.

نامزد پیشین انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره‌ی نهم، خاطر نشان کرد: باید فرصتی فراهم شود تا چهره های جدید بتوانند برنامه های خود را ارائه و خودشان را معرفی کنند بعد تصمیم درباره انتخاب گزینه اصلح گرفته شود. که متاسفانه چنین نشد. به باور ما رای امانت الهی و واگذاری سرنوشت بوده و بایستی به بهترین، برترین و اصلح ترین نامزد (به تعبیری متخصص متعهد) این امانت سپرده شود چرا که در قبال انتخاب خود در محضر باریتعالی مسئول بوده و باید پاسخگو باشیم. در ضمن وظیفه انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان با انتخاب چهره جدید بعنوان نماینده مردم پس از انتخاب به پایان نمی رسد بلکه این انتخاب آغاز مسئولیت طرفین است.

راثی ادامه داد: بی توجهی به جایگاه رفیع مجلس شورای اسلامی و وظیفه ذاتی نمایندگان – که در قانون اساسی تصریح شده است – بی اعتنایی به سوابق کاری و فردی نامزدهای محترم و برنامه های انتخاباتی آنان در چارچوب وظایف قانونی شان کماکان از آسیب جدی موجود در منطقه مستعد اما کمتر توسعه یافته کلیبر، خداآفرین، آبش احمد و هوراند بوده که بنظرم روند کنونی جاری نوید بخش آینده ای روشن در انتخابات پیش رو نمی باشد.

این فعال انتخاباتی منطقه خاطر نشان کرد: در مورد جریان سوم هم عرض بکنم با توجه به فضای ایجاد شده و شناخت نسبی که از منطقه و نامزدهای محترم دارم بعید می دانم در این دوره شاهد خیز این جریان باشیم.

مسؤول نمایندگی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان، با تأکید بر «نقش موثر نماینده منتخب در توسعه و آبادانی منطقه و ایجاد فضای اخوت و صمیمت در بین شهروندان که متاسفانه در سال های اخیر کمتر شاهد آن بودیم»، اظهار امیدواری کرد: شهروندان عزیز در انتخابات پیش رو با نگاهی متفاوت و فارغ از تعصب و با بررسی عمیق برنامه های چهره های حاضر در این انتخابات؛ گزینه ای اصلح، شایسته و کارآمد را برای نمایندگی خود انتخاب کنند تا مردم میهن عزیز اسلامی و اهالی شریف منطقه از خدمات ایشان بتوانند بهره مند شوند.

مهدی راثی در پایان گفت: اعلام می کنم اینجانب که خود را مدیون منطقه و اهالی شریف آن می دانم تمام تلاش خود را در هر جایی که باشم بکار خواهم گرفت تا در توسعه و آبادانی منطقه گامی و لو کوچک بتوانم بردارم. برای شما و تمامی عزیزان منطقه آرزوی سعادت و سلامت دارم.

حتما ببینید

تشییع پیکر شهید مدافع امنیت در کلیبر

پیکر مطهر شهید استوار یکم مالک طاهر پس از تشییع، در خانه ابدی خود در …

9 نظر

 1. احمد از خداآفرین

  با سلام
  حقیقتا متاسف شدم که جاج مهدی راثی در این دوره حضور نیافت بنظرم با توجه به شناختی که همه ما از این خانواده خصوص ایشان سراغ داریم تنها گزینه ای که می توانست به این وضع نامناسب پایان دهد ایشان بودند. در هر دو جناح موجود نسبت به ایشان اقبال خوبی بود و افراد منصف منطقه به قابلیت و توان ایشان اذعان دارند البته کارکرد وی در انتخابات گذشته نیز حقیقتا قابل تحسین بود. علیرغم رفتارهای جانبدارانه مسئولان اجرایی و حضور رقبای کار کشته که تجربه بیش از بیست ساله در انتخابات داشتند مبارزه جانانه ایشان و بیان مقتدرانه مشکلات و ناهنجاری موجود در منطقه و پیش بینی های دقیق ایشان انصافا در تاریخ انتخابات منطقه برگ زرینی هست.
  بنده به عنوان یکی از تحصیل کردگان منطقه که واقعا از وضع موجود و رقابت های ناسالم کنونی عذاب می کشم از این خبر بسیار متاسف شدم البته شماره ایشان را که در باکو هستند نداشتم و گرنه تماسی با ایشان می گرفتم و عاجزانه خواهش می کردم که در تصمصم خود تجدید نظر کند. با اینکه جایگاه کنونی ایشان هم اکنون نیز جایگاه بالایی است.
  به امید حاکمیت صالحان در روی کره خاکی خصوصا منطقه ارسباران

 2. دورود بر جناب راثی عزیز و خسته نباشید به شما و تیم خبریتان لطفا متن خبر رو ویرایش کنید…

 3. وقعا آقای راثی شایسته نمایندگی هستند و مجلس ما به چنین افرادی نیاز ضروری دارد
  این دوره اگه میومد از جان و دل برایش تبلیغات میکردیم

 4. احمدخداآفرینی عزیزاین چه فرمایشاتی است مگه ۴سال پیش یادت رفته.یادشمارفته باشد خودمهدی که تاوان سخت ریالی داده است خیلی خوب یادش مونده.دیگه هم خام این حرفای شمانخواهدشد.مهدی اینهادارند صابون به کف پاهات می مالندباور نکن. شایدهم این احمدخداآفرینی یکی از برادر هات یانزدیکانت باشند شایدهم خودت؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

 5. راثی باید با آمدن در انتخابات به ۴۰۰۰ نفری که بهش رای داده بودن احترام میذاشتن ؟! مردمی که مثل قتحی وقلی رو ول کردن به ایشان رای دادن

 6. آفرین به حاج آقا راثی که در دوره ی نهم خیلی خوب انتخابات را در منطقه در سخنرانی هایش به مردم ارائه کردند ومخصوصا” از وضعیت نماینده ی فعلی فتحی پور را که در این ۱۲سال به سر منطقه ومردمش آورده که بخز اینکه مردم را به جون هم انداخت ودخالت در کارهای بیجای ادارات کاری دیگری بلد نبود فقط استاد این کارها بود ولا غیر وای به حال منطقه !!!!!!!اگر این دوره هم مثل دوره ی گذشته باشد افسوس هزاران افسوس به این کارها وعملکردهای فتحی پور خان که مردم منطقه گرفتارش هستیم که هر ۴سال یک بارتکرارمیشود ومردم به جون هم می افتند و کابوس خطرناکی میبینند…..خدایا فتحی پور رابه این منطقه اضافه ببین تا منطقه نفس راحتی بکشندهم چنین به یار قدیمی اش اله قلی زاده ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!خدایا به فریاد این مردم برس …

 7. سلام شنیدم دکتر راثی می اید انتخابات مجلس یازدهم. بسیار هم پر قدرت می اید. و طلسم ۴۰ ساله رو برای کلیبر میشکنه و اولین نفری میشه که از کلیبر نماینده میشه

 8. سلام شنیدم دکتر راثی می اید انتخابات مجلس یازدهم. بسیار هم پر قدرت می اید. و طلسم ۴۰ ساله رو برای کلیبر میشکنه و اولین نفری میشه که از کلیبر نماینده میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.