خانه / دسته‌بندی نشده / ممنوعیت ساخت و ساز و تغییر کاربری در اراضی کشاورزی کلیبر

ممنوعیت ساخت و ساز و تغییر کاربری در اراضی کشاورزی کلیبر

فرماندار کلیبر از ممنوعیت ساخت و سازها و تغییر کاربری‌های غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

عدالت حاجی پور در جمع خبرنگاران، با تاکید بر حفظ خاک و مرغوبیت اراضی کشاورزی شهرستان کلیبر، گفت: در صورت هرگونه مشاهده تغییر کاربری و ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی مرغوب و درجه یک، با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی افزود: حفظ خاک و تقویت آن در تامین مواد غذایی بسیار مهم بوده و نباید با ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری این نعمت الهی را از بین برده و باعث از نابودی منابع غذایی و به خطر افتادن امنیت غذایی مردم باشیم.

به گزارش کلیبرخبر، حاجی پور، خواستار توجه ویژه تمامی ادارات مرتبط و خدمات رسان به حفظ و حراست از منابع آبی و خاکی شهرستان کلیبر شد.

وی همچنین از اداره جهاد کشاورزی شهرستان خواست در صورت اعطای مجوز به متقاضیان ساخت و تغییر کاربری در اراضی، صرفا به افرادی این مجوز صادر شود که اراضی کشاورزی آن‌ها از نظر نوع زمین کشاورزی دارای درجه سه یا چهار باشد.

وی، خواستار بازنگری و مطالعه کارشناسی شده طرح‌های هادی در مناطق روستایی کلیبر شد و افزود: باید تمام بخشداری‌ها و دهیاری‌ها در بازنگری و مطالعه طرح‌های هادی روستاها همراه با مشاوران و کارشناسان بنیاد مسکن همکاری کنند تا حق هیچ روستایی تضعیف نشود.

انتهای پیام

حتما ببینید

شستا در آذربایجان شرقی سرمایه گذاری می‌کند

مدیر عامل شرکت شستا گفت: این شرکت با طرح‌های تولید برق، دامپروری صنعتی، معادن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.