خانه / دسته‌بندی نشده / شستا در آذربایجان شرقی سرمایه گذاری می‌کند

شستا در آذربایجان شرقی سرمایه گذاری می‌کند

مدیر عامل شرکت شستا گفت: این شرکت با طرح‌های تولید برق، دامپروری صنعتی، معادن و فراورده‌های دارویی در خداآفرین، کلیبر و هوراند سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش کلیبرخبر، محمد رضوانی فر در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان‌های خداآفرین، کلیبر و هوراند، سرمایه گذاری کلان، توجیه اقتصادی طرح‌ها و امکان ارز آوری، ضریب بالای اشتغال و سازگاری با محیط و شرایط منطقه را از اولویت‌های سرمایه گذاری این شرکت عنوان کرد.

او با ارائه گزارش فعالیت‌های شرکت‌های زیر مجموعه شرکت شستا، سرمایه گذاری در حوزه‌های تولید برق، دامپروری صنعتی، معادن و فرآورده‌های دارویی را از جمله طرح‌هایی با قابلیت سرمایه گذاری دراگ این سه شهرستان نام برد و ابراز امیدواری کرد تا با ارزیابی میدانی تا دهه فجر امسال، عملیات اجرایی این طرح‌ها آغاز شود.

او با اعلام اینکه شهرستان‌های سه گانه با توجه به ویژگی‌های منطقه‌ای و نیروی انسانی فعال در جذب سرمایه گذار موفق‌تر بوده، گفت: درصورت تسریع و تسهیل ورود سرمایه گذاران به منطقه امکان جذب سرمایه گذاران بعدی میسر می شود.

فرماندار شهرستان خداآفرین نیز در ادامه اظهار کرد: خداآفرین به عنوان یک شهرستان مرزی به دلیل همسایگی ۳۰ ساله با مناطق اشغالی دچار عقب ماندگی و محرومیت وعدم جذب سرمایه گذار شده بود که امید است با بازسازی مناطق آزاد شده به عنوان ظرفیت ویژه و جدید در تامین نیروی کار و مصالح مورد نیاز از این سه شهرستان استفاده شود.

او با اشاره به ظرفیت‌های متعدد خداآفرین در حوزههای مختلف کشاورزی، دامپروری، گردشگری، گیاهان دارویی، شیلات، معادن و تولید برق، افزود: باوجود سد قیز قلعه سی و نیاز شدید منطقه به تولید برق، خداآفرین مستعد سرمایه گذاری در حوزه برق است.

نماینده مردم شهرستانهای کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با تاکید بر ظرفیت سنجی و معرفی طرح‌های کارآفرینی برای سرمایه گذاری در سه شهرستان، گفت: با وجود ظرفیتهای بالقوه و خدادادی در حوزههای مختلف کشاورزی و گردشگری، همچنین وجود منطقه آزاد ارس حدود دو سوم مردم این شهرستان‌ها تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند که این اتفاق خوشایندی نیست.

حسین حاتمی گفت: باید تلاش کنیم با حمایت مسئولان و در سایه‌ی همکاری و همدلی از وجود ساختارهای اقتصادی از جمله شرکتهای سرمایه گذاری مثل شستا بهره مند شویم تا استعدادها و ظرفیت‌های شهرستاندها در راستای رفاه حال مردم و بهبود معیشت و اشتغال ساکنان و توسعه متوازن محقق شود.

او در ادامه از آغاز عملیات برق رسانی در محور “کلیبر _جانانلو” و بهره برداری کامل تا دهه فجر امسال خبر داد.

هادی کهندل، مدیر منطقه آزاد مرکز خداآفرین نیز از معافیت مالیاتی در حوزه سرمایه گذاری و عدم بروکراسی اداری درواگذاری اراضی ونبود محدودیت‌ها برای سرمایه گذاران در محدوده این منطقه خبر داد.فرمانداران هوراند وکلیبر نیز دراین جلسه با معرفی پتانسیل‌های شهرستان‌های خود، خواستار سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف شدند.

حتما ببینید

عجله نوزد کلیبری در رند ترین روز تاریخ

به گزارش کلیبرخبر، سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی از تولد نوزاد با رندترین تاریخ تولد در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.